به گزارش قلم پرس از تبریز، عابدین خرّم در چهل و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهار داشت: با توجه به گزارش‌هایی که از ضعف رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برخی مراکز ارائه می‌شد، پایش و نظارت در این مراکز تشدید شد و با افزایش رعایت شیوه‌نامه‌ها توسط عموم مردم و افزایش میزان واکسیناسیون، […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، عابدین خرّم در چهل و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهار داشت: با توجه به گزارش‌هایی که از ضعف رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برخی مراکز ارائه می‌شد، پایش و نظارت در این مراکز تشدید شد و با افزایش رعایت شیوه‌نامه‌ها توسط عموم مردم و افزایش میزان واکسیناسیون، میزان فوتی‌های روزانه کرونا در استان به زیر ۱۰ نفر کاهش یافته است.

 وی خاطرنشان کرد: ضروری است صداوسیما، رسانه‌ها و مراکز فرهنگی در راستای اقناع‌سازی کسانی که تا به امروز به هر دلیلی واکسینه نشده‌اند اقدامات فرهنگی انجام دهند.
 
خرّم با تأکید بر استمرار رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کنار واکسیناسیون، گفت: کاهش مراکز واکسیناسیون در استان به هیچ وجه قابل قبول نیست، ولی جابجایی هدفمند این مراکز مورد تایید است.
 
استاندار آذربایجان شرقی درخصوص بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نیز اظهار داشت: نحوه بازگشایی این مراکز در جلسات مختلف بررسی شده و ضروری است شیوه‌نامه‌های بهداشتی به خصوص رعایت فاصله اجتماعی در مدارس و دانشگاه‌ها به صورت جدی توسط مجریان و مخاطبان مورد توجه قرار گیرد.
 
خرّم ادامه داد: خانواده‌ها با اطمینان از این موضوع که شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مراکز آموزشی رعایت می‌شود فرزندان خود را راهی کلاس‌های درس می‌کنند، بنابراین عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس قابل قبول نیست و باید نظارت جدی بر این مهم انجام شود.
 
وی همچنین بر تشدید نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در تجمعات و مراسم‌های مختلف، گفت: این موضوع در مراکز حمل‌ونقل برون‌شهری از جمله ترمینال، فرودگاه و راه‌آهن نیز باید به صورت جدی مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

انتهای پیام/