منابع لازم در اختیار بخش تولید با وصول سریع‌تر مطالبات معوقه قرار گیرد
منابع لازم در اختیار بخش تولید با وصول سریع‌تر مطالبات معوقه قرار گیرد

رئیس هیأت مدیره بانک صادرات ایران گفت: با وصول سریع‌تر مطالبات معوقه، منابع لازم در اختیار بخش تولید قرار گیرد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یاسر مرادی ​رئیس هیأت مدیره بانک صادرات ایران در سفر به استان آذربایجان‌شرقی با حضور در شعب شهرهای ممقان، سردرود، ایلخچی همچنین دو شعبه ستارخان و شهید بهشتی تبریز با […]رئیس هیأت مدیره بانک صادرات ایران گفت: با وصول سریع‌تر مطالبات معوقه، منابع لازم در اختیار بخش تولید قرار گیرد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یاسر مرادی ​رئیس هیأت مدیره بانک صادرات ایران در سفر به استان آذربایجان‌شرقی با حضور در شعب شهرهای ممقان، سردرود، ایلخچی همچنین دو شعبه ستارخان و شهید بهشتی تبریز با همکاران به گفت‌وگو نشست و در جریان مسائل و مشکلات جاری همکاران و مشتریان شعب قرار گرفته و از آنان خواست تمام تلاش خود را برای حمایت از تولیدکنندگان واقعی و رفع موانع پیش روی آنها به کار گیرند.

وی افزود: تشخیص تولیدکننده واقعی از افرادی که از این نام مقدس سوءاستفاده می‌کنند بسیار اهمیت داشته و باید با وصول سریع‌تر مطالبات معوقه، منابع لازم در اختیار واحدهای تولیدی اشتغال‌زا قرار گیرد.

مرادی، میزان جذب منابع در بانک صادرات ایران را پایین‌تر از میزان رشد نقدینگی در کشور دانسته و تاکید کرد: همکاران غیرتمند این بانک خوشنام باید با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و امکانات موجود برای به دست آوردن سهم بیشتر از بازار تلاش مضاعف انجام دهند.

وی در این سفر با قدردانی از زحمات تمامی همکاران در صف و ستاد، ظرفیت‌های اقتصادی استان آذربایجان‌شرقی را مورد توجه قرار داد و گفت: این استان یکی از قطب‌های صنعتی و کشاورزی کشور است که سهم قابل توجهی در تولید ناخالص داخلی دارد، از این‌رو گردش منابع مالی استان قابل توجه است و باید رتبه بانک صادرات ایران از سهم بازار در این استان بیش از گذشته افزایش یابد.

رئیس هیأت مدیره بانک صادرات ایران متذکر شد: بخش مهمی از دلایل ایجاد مطالبات رعایت نکردن مقررات و ضوابط اعتباری است و ضرورت دارد به هنگام تشکیل پرونده‌های تسهیلاتی، بهداشت اعتباری با دقت مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین در دیدار با رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ضرورت بررسی تخصصی دعاوی بانکی در شعب دارای دانش کافی بیان داشت: نباید اطاله دادرسی و ارجاع پرونده‌های بانکی به کارشناسی‌های متعدد زمینه‌ساز بلاتکلیفی و آسیب به منافع طرفین دعوا شود.

مرادی در این دیدار با اشاره به رسالت‌ها و مسؤولیت‌های بانک صادرات ایران یادآور شد: در شرایط تحریم‌های ظالمانه دشمن با تحمیل شدیدترین فشارهای بین‌المللی، بانک صادرات ایران، در راستای مسؤولیت‌های خود ایفای وظیفه کرده است و در انجام مسؤولیت‌های اجتماعی خود هم کوتاهی نکرده است.

موسی خلیل‌اللهی رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار با قدردانی از فعالیت‌های بانک‌های بزرگ استان به‌ویژه مدیریت بانک صادرات ایران و ارتباط مستمر و خوب با دیگر دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: مدیریت بانک صادرات استان در جلساتی که همواره تشکیل می‌شود حضور فعال دارد به‌طوریکه در جلسات اقتصاد مقاومتی زحمات مضاعفی را می‌کشند و عملکرد بانک صادرات ایران در کنار برخی بانک‌های استان، رضایت‌بخش است.

رئیس هیأت مدیره بانک صادرات ایران در این سفر علاوه بر بیان و یادآوری نکات مختلف کاری و اداری در خصوص موضوعات مختلف پای صحبت رؤسا، معاونان و همکاران خود نشست.

در این برنامه محمود حاتمی مدیر امور شعب شمال کشور و مرتضی علی فتحعلی‌زاده مدیر شعب استان آذربایجان‌شرقی نیز می را همراهی می‌کردند.

انتهای پیام/س