مقدمات ثبت جهانی بقعهٔ شیخ شهاب الدین اهری محیا شده است
مقدمات ثبت جهانی بقعهٔ شیخ شهاب الدین اهری محیا شده است

معاون امور مجلس، وزارت میراث‌فرهنگی از ظرفیت‌های کم‌نظیر شهرستان اهر در حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری مذهبی و گردشگری طبیعی در تسریع روند ثبت جهانی، خبر داد. به گزارش قلم پرس،از اهر، جواد واحدی امروز ، در بازدید از بقعهٔ شیخ شهاب الدین اهری، معماری ویژه این بنا در کنار قابلیت‌های ویژه این شاهکار هنر اسلامی […]معاون امور مجلس، وزارت میراث‌فرهنگی از ظرفیت‌های کم‌نظیر شهرستان اهر در حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری مذهبی و گردشگری طبیعی در تسریع روند ثبت جهانی، خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از اهر، جواد واحدی امروز ، در بازدید از بقعهٔ شیخ شهاب الدین اهری، معماری ویژه این بنا در کنار قابلیت‌های ویژه این شاهکار هنر اسلامی در حوزه گردشگری مذهبی و طبیعی را فرصتی مناسب برای ثبت جهانی این سازه تاریخی عنوان کرد.

معاون امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: مقدمات ثبت جهانی بقعهٔ شیخ شهاب الدین اهری محیا شده است از این رو اجرای صحیح و مناسب اقدامات مرتبط با این بنا در حوزه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، برای ثبت جهانی و جذب گردشگران خارجی اهمیت بسزایی دارد.

تخصیص بودجه برای مرمت بازار اهر

معاون وزارت امور مجلس، وازت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین در بازدید از  بازار تاریخی شهرستان اهر از تخصیص ۴۰۰ میلیون تومان دیگر در کنار یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان سال‌های گذشته، برای تسریع روند مرمت بازارچه تاریخی شهرستان اهر خبر داد.

معاون امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در سال‌های گذشته یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان بودجه برای مرمت بنای بازارچه تاریخی شهرستان اهر اختصاص داده شده بود که جهت  تسریع این روند چهارصد میلیون تومان اعتبار نیز افزوده شد.

او گفت: شهرستان اهر درکنار آثار تاریخی و  فرهنگی سرشار خود، شهر صنایع‌دستی نیز محسوب می‌شود. حفظ و برندینگ محصولات و آثار صنایع‌دستی و هنرهای سنتی شهرستان اهر در روند ثبت جهانی محصولات صنایع‌دستی این شهر از اهمیت بسزایی برخوردار است.

پایان پیام/۶۰۰۰۳