مسکنی که ملی نیست!/ سرگردانی ۶۰۰ خانوار در تبریز
مسکنی که ملی نیست!/ سرگردانی ۶۰۰ خانوار در تبریز

پروژه مسکن ملی باغمیشه تبریز وارد سال چهارم شد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس،  اواخر دولت سیزدهم بود که هیأت دولت روحانی طرحی ارائه دادند با عنوان طرح مسکن ملی که پایه های طرحی شد که بعدا در دولت آقای رئیسی نهضت ملی مسکن نام گرفت.

مردمی که به وعده‌های دولت اعتماد کرده و ثبت نام کردند فکرش را هم نمی‌کردند بعدا به مشکلات عجیب و غریبی که تا به امروز گریبانشان را گرفته برخورد کنند.

با اتمام دولت دوازدهم و روی کار آمدن دولت آقای رئیسی به همراه وعده بزرگ ساخت چهار میلیون مسکن در چهار سال مردم دوباره امیدوار به سرانجام رساندن پروژه مسکن ملی شده و در این طرح مشارکت کردند.

یکی از پروژه های مسکن ملی شهر تبریز که استارت آن از سال ۱۳۹۸ خورد پروژه مسکن ملی باغمیشه تبریز هست. پروژه ای که قرار بود سه ساله به متقاضیان تحویل داده شود وارد سال چهارم شده و هنوز شروع به کار نکرده است!

پیگیری‌ها نشان می‌دهد این پروژه به مشکلات عدیده ای برخورد کرده و هیچ عزم جدی برای به سرانجام رساندن این پروژه وجود ندارد. ‏ ۶۰۰ خانواری که دو قسط ۴۰ و ۵۰ میلیونی از سال ۱۳۹۹ و قبل از شروع تورم‌‌ای سرسام آور به پروژه واریز کردند امروز دچار بلاتکلیفی محض شده و هیچ ارگانی پاسخگوی آنها نیست.

واحدهای مسکن ملی باغمیشه ابتدا قرار بود در سه فاز و به صورت محله محور ساخته شود اما تقریبا بعد از یکسال فاز یک آن به دلیل آنچه بعدا مشکلات خاک نامیده شد از پروژه کنار گذاشته شد و بعد از طراحی مجدد تمامی ۶۰۰ واحد به مناطق پایین دست پروژه منتقل شده و عملا فاز یک از محدوده مسکن ملی باغمیشه خارج شد.

با جدا شدن یک فاز از سه فاز موجود پروژه مسکن ملی باغمیشه و تعویض طراحی محله محور با طراحی خطی به دلیل جانمایی ۶۰۰ واحد در دو فاز باقیمانده انتظار این می رفت که شروع پروژه بعد از چهار سال اعلام بشود.

طی آخرین پیگیری های صورت گرفته از مسئولان، یکی از موضوعات حل نشده برای شروع مجدد پروژه بحث صدور پروانه ساختمانی از سمت شهرداری منطقه پنج تبریز هست که برای این امر باید توافقاتی بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که کارگزار پروژه هست با شهرداری تبریز صورت بگیرد.

اخیرا بازدیدی از پروژه مسکن ملی باغمیشه توسط استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان صورت گرفته که امید می رود با ورود جدی مسئولان مربوطه مشکلات این پروژه بعد از چهار سال بلاتکلیفی حل و فصل شده و ۶۰۰ خانوار مستاجر تبریزی به آرزوی خانه دار شدن خود برسند.

انتهای پیام/