مسابقات ورزشی کارکنان ادارات کل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس شمالغرب کشور ، با حضور بیش از ۱۳۰ نفر از ۵ استان ، در تبریز برگزار شد.
به گزارش قلم پرس، این مسابقات در ۴ رشته فوتسال ، تنیس روی میز ، شطرنج و دارت و با حضور ورزشکارانی از استانهای آذربایجان شرقی و غربی ، زنجان ، اردبیل و گیلان ، به میزبانی شهر تبریز و در سالن امام خمینی (ره) به مدت ۳ روز برگزار خواهد شد.
مدیرکل سازمان نوسازی ، تجهیز و توسعه مدارس استان آذربایجان شرقی ، در آئین افتتاح این دور از مسابقات ، با بیان اینکه هدف از برگزاری چنین مسابقاتی ، افزایش نشاط و روحیه کارکنان است اظهار داشت : ورزش و فعالیتهای ورزشی بایستی به عنوان یک تکلیف در ادارات و به خصوص آموزش و پرورش ، انجام شود.
عیدی افزود : هزینه و سرمایه گذاری در ورزش باعث خواهد شد که به مرور زمان سلامتی و تندرستی جامعه تضمین شود و جلوی هزینه های گزاف درمانی گرفته شود. در واقع هزینه در ورزش از هزینه های درمانی بسیاری از بیماران کاسته خواهد کرد.
معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان هم در ادامه این مراسم افتتاحیه گفت : در طرح تحول سلامت و در سند بنیادین آموزش و پرورش ، به انجام فعالیتها و برگزاری مسابقات متعدد ورزشی جهت بالا بردن میزان سلامتی مردم ، تأکید شده است و ما هم طبق این تصمیمات ، برنامه های متعددی داریم.
صادقی با بیان اینکه افزایش نشاط و سلامتی کارکنان ، در گرو انجام فعالیتهای ورزشی و حرکتی است گفت : همه کارشناسان و صاحب نظران حوزه سلامت ، بر این مسئله اذعان دارند که میزان سلامتی و امید به زندگی مردم ، با انجام فعالیتهای ورزشی ، رشد چشم گیری خواهد داشت.
وی با اشاره به ناهنجاری ها و افزایش نگران کننده بیماریهای روانی در جامعه گفت : ورزش کردن علاوه بر بیماریهای جسمی ، به درمان و کاهش بیماریهای روحی و روانی هم کمک خواهد کرد که این مسئله به خوبی نشان می دهد ما باید به ورزش توجه ویژه داشته باشیم.
در ادامه ، افتتاحیه مسابقات ورزشی کارکنان ادارات کل نوسازی ،تجهیز و توسعه مدارس شمالغرب کشور ، با رژه تیم های شرکت کننده ، رسما کار خود را آغاز کرد و سرکت کنندگان در ۴ رشته ورزشی ، مسابقات خود را آغاز کردند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :