عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سال گذشته تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام مطرح شد اما مسئولان نتوانستند بهره لازم را در سطح ملی از این رویداد بسیار مهم ببرند.

به گزارش قلم پرس، محمد اسماعیل سعیدی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری ایران و کمک به اقتصاد کشور گفت: موضوع گردشگری و نقش آن در تحولات کشور یک نقش بسیار اساسی و مهم است و چنانچه بخواهیم به دنبال سال بدون نفت باشیم یکی از راه‌کارهای آن، استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور است؛ در حوزه گردشگری، ظرفیت و مزیت‌های بی‌نظیر و بی‌بدیلی را در داخل کشور داریم که می‌توان به عنوان یکی از سرمایه‌های ملی در جهت توسعه و اقتصاد کشورو حتی استان‌ها و مناطق مختلف کشور به آن تکیه کرد.

تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام مطرح شد اما متاسفانه مسئولان نتوانستند بهره لازم را در سطح ملی از این رویداد بسیار مهم ببرند

یکی از راهکارهای مقابله با تحریم‌ها، رونق گردشگری است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: چنانچه بخواهیم در این شرایط فعلی حرکتی جدی در زمینه مقابله با تحریم‌ها داشته باشیم، یکی از راه‌کارهای آن بحث گردشگری به ویژه در حوزه کشورهای اسلامی و منطقه خاورمیانه است.

مسئولان نتوانستند بهره لازم را در سطح ملی از رویداد بسیار مهم تبریز ۲۰۱۸ ببرند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سال گذشته تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام مطرح بود تصریح کرد:  متاسفانه مسئولان نتوانستند بهره لازم را در سطح ملی از این رویداد بسیار مهمی که شاید ۳۰، ۴۰ سال بعد دوباره نوبت ایران برسد، استفاده کنند. این یک فرصت طلایی بود و کارهایی نیز انجام شد اما متاسفانه انتظار این بود که در سطح ملی شهر تبریز به عنوان ویترین گردشگری مطرح شود و در سطح ملی می‌توانستند حداکثر بهره را ببرند.

مسئولان در ساختمان‌های شیشه‌ای تصمیم گیری نکنند

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: برای اینکه موانع برطرف شود، مسئولان باید به صورت میدانی ورود کنند. مسئولان در ساختمان‌های شیشه‌ای نباید تصمیم بگیرند بلکه باید مسئولان به میدان بیایند و در عرصه‌های مختلف گردشگری ورود پیدا کنند و موانع را بشناسند و موانعی را که بسیار ریز اما تاثیرگذار هستند را برطرف کنند تا مشکلات حل شود./