مرکز پژوهش های شورا و شهرداری یک اقدام ویترینی و نمایشی نیست
مرکز پژوهش های شورا و شهرداری یک اقدام ویترینی و نمایشی نیست

شهردار تبریز گفت: افتتاح مرکز پژوهش های شورا و شهرداری آغاز تغییر نگرش در مجموعه مدیریت شهری است. به گزارش قلم پرس، ایرج شهین باهر در آیین افتتاح مرکز پژوهش های شورا و شهرداری با بیان اینکه تغییر دادن چهارچوب ها در کشور اقدام بزرگی است گفت: ادامه دادن رویه گذشته اقدامی کم حاشیه برای […]

شهردار تبریز گفت: افتتاح مرکز پژوهش های شورا و شهرداری آغاز تغییر نگرش در مجموعه مدیریت شهری است.

به گزارش قلم پرس، ایرج شهین باهر در آیین افتتاح مرکز پژوهش های شورا و شهرداری با بیان اینکه تغییر دادن چهارچوب ها در کشور اقدام بزرگی است گفت: ادامه دادن رویه گذشته اقدامی کم حاشیه برای مدیران است و معمولا کمتر کسی علاقه مند به اصلاح و تغییر رویه گذشته است. باهر افزود: شورای پنجم را بدور از تعارف، شورایی علمی و معتقد به بحث مطالعه و برنامه ریزی است. او ادامه داد: اینکه خروجی این دوره شورای شهر و شهرداری مرکز پژوهش های شورا است نشان می دهد شورای شهر شاخص بالایی دارد.

شهین باهر با تکید بر اینکه افتتاح مرکز پژوهش های شورا و شهرداری یک اقدام ویترینی و نمایشی نیست گفت: برخی افراد تلاش میکنند پروژه هایی را اجرا کنند که تنها مردم ببینند و معمولا این پروژه ها نتیجه ای مطلوب برای مردم ندارد. او افزود: در موارد بسیاری مدیران تنها با تکیه بر اندیشه خود پروژه ها را اجرا کردند و که نتیجه ای نداشته و باعث بیشتر شدن مشکلات می شوند.

او یکی از وظایف مرکز پژوهش های شورا و شهرداری را تجمیع مطالعات شهری دانست و اظهار داشت: برای یک پروژه در چهار واحد مختلف مطالعه شده و جالب آنکه اجرا هم نشده و مجددا مطالعه می شود. باهر گفت: این اقدامات و دوباره کاری ها و موازی کاری ها تنها باعث ایجاد اختلاف و تقابل واحد ها در برابر یکدیگر می شود. او ادامه داد: مرکز پژوهش ها می تواند یک بازوی مطالعاتی توانمند برای شورا و شهرداری بوده و از اتعلاف هزینه ها جلوگیری کند.

شهردار تبریز با بیان اینکه قرار نیست شهردار یا هر مسئول دیگری از تمام حوزه اطلاع داشته و متخصص تمام حوزه ها باشد گفت: این مرکز باید در اولوت بندی پروژه ها نقش اساسی داشته باشد. او افزود: برخی مدیران تنها به یک حوزه فکر کردند و پروژه ای را اجرا کردند که بعد از اجرا باعث ایجاد مشکلات عدیده در حوزه های دیگر شده است.

باهر با اشاره به امکان ارتباط بیشتر شهرداری با مراکز دانشگاهی با تشکیل این مجموعه گفت: باید تلاش کنیم فضایی ایجاد شود تا مدیران شهری با مجموعه های دانشگاهی ارتباط بیشتری داشته باشند.

او در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: شهرداری برنامه پنج ساله تدوین کرده کرده است ولی باید این مرکز جزئیات آن را مشخص کند.