مبادا دانشگاه‌های ما به دشمن سیگنال بدهند
مبادا دانشگاه‌های ما به دشمن سیگنال بدهند

امام جمعه موقت تبریز گفت: یکی از ضروریات دین حجاب است و کسی که این واجب را رد کند دچار ارتداد می‌شود. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی عالی امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با انتقاد به برخی از مسوولان […]

امام جمعه موقت تبریز گفت: یکی از ضروریات دین حجاب است و کسی که این واجب را رد کند دچار ارتداد می‌شود.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی عالی امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با انتقاد به برخی از مسوولان نسبت به تقوای کلامی اظهار کرد: هر کسی نسبت به جایگاه خود دارای تقوای متفاوت است به طوریکه هرقدر مراتب کمالی انسان بالاتر باشد با تقواتر می‌شود.

وی به در نظر گرفتن تقوا در انسان تاکید کرد و گفت: باید انسان حدود الهی را از حیث انجام واجبات و ترک محرمات رعایت کند چرا که تقوا پلیس وجودی انسان است و نظاره‌گر کنترل واردات و صادرات انسان است.

عالی ادامه داد: مسوولان در نظام جمهوری اسلامی باید دارای تقوای باطنی داشته باشند و چشم را بسته و دهانش را باز نکند بلکه بداند که هر حرفی که می‌زنند در جامعه و بین‌الملل تاثیر دارد.

وی به صحبت‌های اخیر یکی از نماینده‌‌های مجلس در مورد حجاب مبنی بر اینکه به خاطر چادر سر کردن، گردنم آرتروز گرفته، اشاره کرد و گفت: از حرف‌های این خانم معلوم است که چشم‌هایش را بسته و بدون فکر فقط حرف زده است و انگار یادش رفته که  مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی قوه‌، عصاره فضائل است و کسی که آنجا صندلی اشغال کرده، باید مراقب باشد در حالی که این خانم انگار یادش رفته که نماینده است.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد:  یکی از ضروریات دین حجاب است و کسی که این واجب را رد کند، دچار ارتداد می‌شود.

وی به نماینده‌ای دیگر که در مورد ناموفق بودن برجام اخیرا صحبت‌هایی کرده، اشاره کرد و توضیح داد: البته این آقا همیشه چشم را بسته و دهان می‌گشاید و اخیراً نیز  در رابطه با برجام مبنی بر اینکه عوامل داخلی مانع شدند تا برجام به طور کامل اجرا نشود، صحبت‌هایی کرده است و باید به این آقا گفت که ایمان به وعده الهی عامل هدایت می‌شود این چه حرف‌هایی هست که می‌زنیم و کی می‌خواهیم درس عبرت بگیریم؟  

خطیب موقت نماز جمعه تبریز تصریح کرد: ما باید در رابطه با اروپایی که شرط تصویب کنوانسیون‌ها را اعم از FATF، CFT  گذاشته نیز دقت کنیم و به حرف حضرت آقا گوش کنیم.

عالی با استناد به آیه شریفه‌ای مبنی بر اینکه طبق قرآن اگر در هر جهت تسلیم بشوید باز دشمن دست بردار نخواهد بود، افزود: دیگر چه چیزی بود که در برجام ما انجام ندادیم که آن را عوامل داخلی می‌نامید؟

وی متذکر شد: برخی مسوولان بدانند که مشکل دشمن  بحث برجام نیست بلکه آنها با اساس نظام جمهوری اسلامی ایران، اعتقاد و حاکمیت ما مشکل دارند.

امام جمعه موقت تبریز خاطرنشان کرد: اخیرا وزیر امورخارجه نیز  در رابطه با پولشویی حرف زده که وی نیز باید دقت در حرف زدن به خرج دهد چراکه در شخصیت یک وزیر و آن هم وزارت مهمی مانند امورخارجه دقت در صحبت کردن ضروری است.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: اخیرا یک آقای مسوول دیگری با خبرنگاری مصاحبه کرده و گفته که حقوق من کمتر شده است در حالیکه به عنوان یک شخصیت بین‌المللی باید به تقوای کلام توجه کند و مراقب حرف زدنش باشد.

وی در ادامه به ۱۶ آذرماه، روز دانشجو اشاره کرد و گفت: مبادا دانشگاه‌های ما به دشمن سیگنال بدهند چراکه این حاکی از ضعف و سستی ما خواهد بود.

خطیب موقت نماز جمعه تبریز ادامه داد: مناسبت ۱۶ آذر روزی است که دانشجوبان علیه استکبار اعتراض کردند و روز ضداستکبار و آمریکا بوده و در حقیقت  ۱۶ آذر به دانشجوی ضداستکبار منصوب است.

وی، اوصاف و ویژگی‌های جنبش دانشجویی را مورد اشاره قرار داد و گفت: جنبش دانشجویی باید ضد ظلم، استکبار، سلطه خارجی و عاشق آرمان‌های بزرگ نظام بوده و همیشه امیدوار به رسیدن به آرمان‌ها باشد چراکه دانشجو موتور متحرک جامعه بوده و زبان گویای مردم است و مشکلات جامعه باید از زبان آنها بیان شود.

عالی، داشتن روحیه انقلابی را از دیگر خصوصیات جنبش دانشجویی برشمرد و گفت: جنبش دانشجویی باید سیاست روز باشد ولی سیاست‌زده نباشد چراکه اهداف آن علم آموزی پژوهشگری است و امیدواریم مراکز علمی نظیر حوزه و دانشگاه را تحت نظر رهبر معظم انقلاب حفظ کند.

وی، در اعلام مناسبت‌های تقویمی به شهادت شهید محراب، آیت‌الله دستغیب اشاره کرد و گفت: او معلم، مهذب و عالم  دین است و کتاب‌های بزرگ وی برای تقویت روحیه معنوی بسیار موثر است.

امام جمعه موقت تبریز همچنین شهادت شهید خلبان احمد کشوری را یادآور شد و گفت:  اگر شهدایی مانند کشوری و شیرودی  نبودند، دشمن تا پادگان ابوذر می‌آمد ولی شهید کشوری و شیرودی دو خلبان بزرگ کشور تمام تانک‌های دشمن را منهدم ساخت.

 عالی در ادامه متذکر شد: در جنگ اقتصادی فعلی کشور، مردم و مسوولان باید با اخلاص، بدون ترس و با جدیت پیش روند چراکه در این امر هیچ عذر و بهانه‌ای قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: دشمن چندین باره علیه ما در عرصه‌های مختلف اعم از  تبلیعات، رسانه‌ها و رایزنی‌ها فعالیت می‌کند از این‌ رو غفلت و سُست بودن در میدان جنگ قابل قبول نیست.

امام جمعه موقت تبریز خاطرنشان کرد: هر قومی باید به صورت فردی و اجتماعی همیشه خدا را یاد کرده و نام ایشان را ذکر کند و در همه کارها خدا و رضایتش مدنظر باشد.