«قهرمانلار اوئلکه سی»؛ آذربایجانی‌ها باز هم روسپید شدند+فیلم
«قهرمانلار اوئلکه سی»؛ آذربایجانی‌ها باز هم روسپید شدند+فیلم

آذربایجانی‌ها امروز در طلیعه چهل و ششمین بهار انقلاب اسلامی باز هم روسپید شدند و حماسه دیگری آفریدند، ناامیدی دشمن از ملت از پیش هم معلوم بود و اینک بر مسؤولان است با تاسی به یکدلی آحاد ملت پرشتاب در مسیر توسعه ایران اسلامی گام بردارند. به گزارش قلم پرس،از تبریز،  دهه مبارک فجر مقطع […]آذربایجانی‌ها امروز در طلیعه چهل و ششمین بهار انقلاب اسلامی باز هم روسپید شدند و حماسه دیگری آفریدند، ناامیدی دشمن از ملت از پیش هم معلوم بود و اینک بر مسؤولان است با تاسی به یکدلی آحاد ملت پرشتاب در مسیر توسعه ایران اسلامی گام بردارند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز،  دهه مبارک فجر مقطع رهایی ملتی است که بعد از سال‌ها از زیر یوغ استکبار بیرون آمده و با رشادت و جانفشانی به استقلال، آزادی و عزت و رسیدند و امروز هم کماکان از این موهبت الهی بهره‌مند بوده و به الگویی عینی برای جهانیان تبدیل شده‌اند.

امروز در شرایطی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را جشن می‌گیریم که آن نهال نوپا به ۴۵ سالگی خود رسیده و به درختی تنومند و بارور تبدیل شده است و نه تنها ملت ایران بلکه سایر ملت‌های آزاده جهان نیز در سایه این موهبت الهی بهره‌مند می‌شوند.

حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ضامن پیشرفت ایران اسلامی و تولید قدرت برای دفع تهدیدها و چالش‌های فراروی کشور است.

در ۴۵ سال از عمر انقلاب اسلامی مردم هوشیار و باشعور ندای رهبر خود را فصل‌الخطاب قرار داده و در صحنه‌های سرنوشت‌سازی همچون ده‌ها انتخابات و دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس اسلامی باشکوه تمام به میدان آمده‌اند.

مردم تبریز شعار استکبارستیزی «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، نجوای استقلال‌خواهی و وحدت‌طلبی سر دادند و در برابر توطئه‌های استکبار جهانی ایستادگی و بار دیگر به دهان تمام یاوه‌گویان غربی مُهر خاموشی زده و ثابت کردند که انقلاب اسلامی ریشه در اعماق جان‌های مردم مومن و انقلابی دارد که فرزندان خود را برای استقرار و استمرار این نظام اسلامی فدا کرده‌اند.

آری امروز همه آمده بودند از کودکانی که شاهد نهال انقلاب نبوده‌اند مشتاقانه در صف‌های اول راهپیمایی حاضرند، آری مردان رزمنده هشت سال دفاع مقدس که با حضورشان بر سر سبزی این سفره میهمانی که گسترانده شده بود، افزودند، جانبازانی که بر ویلچرهایشان که سوغات جنگ است با غرور تکیه زده‌اند و با چفیه‌های حلقه شده در گردن‌هایشان فریاد می‌زدند و به انقلابی بودن خود می‌بالیدند.

پرچم‌های کوچک و سه رنگ در دستان کوچک‌ فرزندان کوچک، غرور ملی را در انبوه جمعیت نمایان می‌کند، کودک ایرانی نیز به ایرانی بودن خود می‌بالند.

امروز یک‌بار دیگر ترک ها در کنار دیگر هموطنانمان در کشور فارس، کرد، لر، بلوچ، ترکمن و عرب دیگر اقوام سرافراز در جای جای ایران اسلامی به خیابان‌ها آمده‌اند تا بار دیگر جلوه زیبایی از وحدت و اقتدار ملت ایران به نمایش بگذارند.

 

 

حضور خانواده معزز شهدا، پدران، مادران، همسران و فرزندان شهیدان همراه با تصاویر زیبای شهیدان، زینت‌بخش مسیرهای راهپیمایی بود همچنین جانبازان ویلچری اعلام کردند که همچون چهار دهه گذشته، با وجود مشکلات و وخامت احوال، برای حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و آرمان شهدا و امام راحل، با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، با ولایت و رهبری بیعتی دوباره می‌کنند.

همه آمدند، حتی آنهایی که از اوضاع معیشتی‌خود گلایه داشتند و از مسوولان در رده‌های مختلف ناراضی هستند، تا به دشمنی که دندان تیز کرده تا با کم شدن شمار پشتیبانان نظام تلاش علنی را برای نابودی انقلاب به کار گیرد و به نام حمایت از مردم وارد خاک کشور شود را نابود کنند.

همه آمدند تا بار دیگر بر آرمان‌های انقلاب صحه بگذارند و البته در فرصتی دیگر گلایه‌های به حق خودشان را از مسوولان پیگیری کنند.

 

خاک می خوریم اما خاک نمی‌دهیم 

ستارخان، سردار مقاومت آذربایجان و جنبش مشروطیت نوشته است: من هیچ وقت گریه نمی‌‌کردم چون اگر اشک می‌ریختم، آذربایجان شکست می‌خورد و اگر آذربایجان شکست بخورد، ایران زمین می‌خورد… اما در مشروطه دو بار اون هم تو یه روز اشک ریختم.حدود ۹ ماه بود که تحت فشار بودیم… بدون غذا. بدون لباس… از قرارگاه آمدم بیرون … چشمم به یک زن افتاد با یه بچه توی بغلش. دیدم که بچه از بغل مادرش آمد پایین و چهار دست و پا رفت به طرف  و بوته علف… علف رو از ریشه درآورد و از شدت گرسنگی شروع کرد خاک ریشه ها رو خوردن… با خودم گفتم الان مادر  بچه به من فحش می‌دهد و می‌گویدلعنت به ستارخان که ما را به این روز انداخت… اما مادر کودک آمد طرف کودک بغلش کرد و گفت: عیبی نداره فرزندم… خاک می‌خوریم اما خاک نمی‌دهیم… آنجا بود که اشکم درآمد.

پایان پیام/