علت لغو صعود کوهنوردان آذربایجان‌شرقی به سبلان
علت لغو صعود کوهنوردان آذربایجان‌شرقی به سبلان

هشدار جوی صعود باشگاه‌های حرفه‌ایی کوه‌نوردی آذربایجان‌شرقی به سبلان را لغو کرد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، میرعلی آقاسیدی رئیس هیات کوهنوردی استان آذربایجان‌شرقی، اقدام حرفه‌ایی باشگاه های کوه نوردی استان در لغو برنامه‌‌های این هفته خود به قله سبلان که در پی اعلام هشدار هواشناسی روی داد را مسئولانه و هوشمندانه خواند و اظهار […]هشدار جوی صعود باشگاه‌های حرفه‌ایی کوه‌نوردی آذربایجان‌شرقی به سبلان را لغو کرد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، میرعلی آقاسیدی رئیس هیات کوهنوردی استان آذربایجان‌شرقی، اقدام حرفه‌ایی باشگاه های کوه نوردی استان در لغو برنامه‌‌های این هفته خود به قله سبلان که در پی اعلام هشدار هواشناسی روی داد را مسئولانه و هوشمندانه خواند و اظهار کرد: تصمیم‌گیری درست و احساس مسئولیت مدیران باشگاه‌های استان در قبال جان همنوردان خود که در شرایط آب وهوایی ناپایدار و اعلام هشدار جوی این صعودهای زمستانی مخاطره آمیز را لغو کردند نشان دهنده نگاه حرفه‌ایی مدیران این باشگاه‌ها را دارد‌.

آقا سیدی با تقدیر و تمجید از تصمیمات باشگاه‌ها جهت لغو این نوع  صعودها تصریح کرد: صعود زمستانی با ریسک بالا درکولاک شدید و در شرایط هشدار جوی هیچگونه اعتبار ورزشی نداشته باعث افتخار هم نیست و فقط باعث ایجاد هزینه های بالای جانی، امدادی و منابع زیستی می‌شود.

رئیس هیات کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان دانش و تعهد را از مهمترین فاکتورهای مدیران باشگاه‌های حرفه‌ایی دانست و گفت: شاخصه باشگاه‌های حرفه‌ایی وجود یک تیم قوی مدیریتی است که با برنامه‌ریزی‌های هوشمندانه و هدفمند در جهت آموزش و تدوین برنامه صعودی نگاه ویژه و متعهدانه‌ایی به جامعه نیز دارند چرا که  اولویت قراردادن دانش و ایمنی در صعودها زمینه‌ساز توسعه صحیح ورزش کوه‌نوردی، لذت بردن از فعالیت در این رشته ورزشی و سبب جلب اعتماد خانواده ها جهت حضور بدون دغدغه عزیزانشان در باشگاه‌ها و فعالیت های کوه‌نوردی است.

وی افزود: گذراندن دوره‌های آموزشی معتبر، آمادگی جسمانی بالا، داشتن تجهیزات مناسب و همراهی با باشگاه‌های حرفه‌ایی گام نهادن بر روی برف را در کوهستان لذت بخش و دیدن زیبایی های طبیعت از قله‌ها را مستمر و خاطره‌انگیز باقی خواهد گذاشت‌.

گفتنی است در پی اعلام وضعیت هشدار جوی در پایان این هفته در قله سبلان تعدادی از باشگاه‌ها استان از جمله کی ۲ و‌ لوتسه  که قصد صعود به این قله را داشتند برنامه خود را لغو کردند. باشگاه اورست نیز هفته گذشته و با توجه به شرایط مساعد جوی موفق به صعود این قله شده بود‌.

پایان پیام/۶۰۰۱۷