خبرگزاری میزان- حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی در نخستین جلسه شورای معاونین، روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان کردستان از کسب رتبه سوم کشوری دادگستری استان کردستان در طرح پایش زندانیان خبر داد. با حضور رئیس کل دادگستری استان کردستان، معاونین ایشان در حوزه‌های مختلف، روسای دادگستری و دادستان‌های حوزه‌های قضایی کردستان، نخستین جلسه […]

خبرگزاری میزان- حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی در نخستین جلسه شورای معاونین، روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان کردستان از کسب رتبه سوم کشوری دادگستری استان کردستان در طرح پایش زندانیان خبر داد.

با حضور رئیس کل دادگستری استان کردستان، معاونین ایشان در حوزه‌های مختلف، روسای دادگستری و دادستان‌های حوزه‌های قضایی کردستان، نخستین جلسه شورای معاونین در سال ۱۴۰۰ در سالن اجتماعات مجتمع قضایی شهید قدوسی سنندج برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین حسینی آغاز سال جدید و اعیاد شعبانیه را به همکاران قضایی و اداری دستگاه قضایی استان کردستان تبریک گفت و ضمن تقدیر از زحمات همکاران قضایی و اداری دادگستری استان کردستان در سال ۱۳۹۹، اظهار داشت: با توجه به شعار سال ۱۴۰۰ توسط مقام معظم رهبری که بر محور تولید می‌باشد ضروری است همکاران قضایی در رسیدگی به پرونده‌های واحد‌های تولیدی سرعت بیشتری به عمل آورده و کلیه واحد‌های تولیدی تعطیل شده استان توسط ستاد اقتصاد مقاومتی شناسایی شده و سریعا رسیدگی و تعیین تکلبف شوند.

رئیس کل دادگستری استان کردستان ضمن تاکید بر لزوم برخورد با مقوله قاچاق که از مواتع اصلی تولید می‌باشد، اظهار داشت: در استان کردستان باید مقوله قاچاق سازمان یافته با کمک نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی کشف و با آن برخورد شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی افزود: از سیاست‌های محوری دستگاه قضایی مبارزه با فساد هست و طبق  صحبت های  ریاست قوه قضاییه فساد نباید در هیچ سازمانی رخنه کند و ما نیز در استان کردستان ادامه دهنده راه ایشان هستیم و در این مسیر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در کشف فساد بسیار حائز اهمیت است و باید با استفاده از این ظرفیت‌های بزرگ سیاست‌های دستگاه قضایی برای جامعه منعکس شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت برگزاری ملاقات‌های مردمی بصورت مرتب و مستمر و با رعایت حفظ کرامت مردم توسط روسای دادگستری و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان تاکید کرد و افزود: باید در ملاقات‌های مردمی در یک روز هفته و بصورت مشخص به دنبال حل واقعی مشکلات مردم باشیم و مردم را از سرگردانی خارج کنیم.

وی به سند تحول قضایی اشاره کرد و اتقان آراء قضات را از نکات کلیدی این سند ذکر کرد وافزود: نشست‌های قضایی باید در دادگستری استان کردستان به صورت مستمر برگزار شود و در این راستا کمیسیون‌های مشورتی در استان فعال شده است و در این کمیسیون‌ها از قضات خبره و با تجربه استفاده شده است تا قضات در رسیدگی به پرونده‌ها و صدور احکام به بن بست نخورند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی ازکسب رتبه سوم کشوری دادگستری استان کردستان در طرح پایش زندانیان خبر داد.

وی در پایان بر اهمیت سلامت دستگاه قضایی تاکید کرد و اظهار داشت: مدیریت بدون نظارت معنا و مفهومی ندارد و نظارت روسا و دادستان‌های استان باید شامل نظارت قضایی، اداری و صیانتی باشد.

در ادامه این جلسه حاضرین در خصوص مسایل و مشکلات حوزه‌های قضایی تابعه استان بحث و تبادل نظر کردند و مصوباتی در این خصوص به تصویب رسید.

انتهای پیام/