صادرات ۲۵۰ میلیون دلاری کالاهای کشاورزی از آذربایجان‌شرقی
صادرات ۲۵۰ میلیون دلاری کالاهای کشاورزی از آذربایجان‌شرقی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از صادرات ۲۴۰ هزار و ۹۹۵ تن کالاهای کشاورزی در ۹ ماهه امسال با ارزش نزدیک به ۲۵۰ میلیون دلار خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، اکبر فتحی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران از رشد ۲۳ درصدی صادرات کالاهای کشاورزی در ۹ ماهه اول سال جاری نسبت […]رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از صادرات ۲۴۰ هزار و ۹۹۵ تن کالاهای کشاورزی در ۹ ماهه امسال با ارزش نزدیک به ۲۵۰ میلیون دلار خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، اکبر فتحی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران از رشد ۲۳ درصدی صادرات کالاهای کشاورزی در ۹ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در زیر بخش های زراعی و باغی ۲۶ درصد افزایش، لبنی، دامی و شیلاتی ۱۵ درصد افزایش و مواد غذایی ۲۰ درصد افزایش صادرات رقم خورده است.

وی متوسط ارزآوری هر کیلو محصولات صادراتی بخش کشاورزی در آذربایجان شرقی را یک دلار عنوان کرد و ادامه داد: هر کیلو میوه خشک ۱.۶۵ دلار و هر کیلو سبزی و صیفی ۰.۴ دلار برای کشور ارزآوری دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی آذربایجان شرقی در خصوص سهم این استان از صادرات کالاهای کشاورزی در کشور گفت: ۴.۱۵ درصد کالاهای کشاورزی کشور از نظر وزنی و ۵.۱۸ صادرات از نظر ارزشی به آذربایجان شرقی اختصاص دارد. 

فتحی با بیان اینکه صادرات میوه خشک در ۹ ماهه امسال به میزان ۷۰ هزار تن و ارزش ۱۱۵ میلیون و ۳۵۰ هزار دلار بوده است که ۴۶ درصد صادرات کالاهای کشاورزی استان را تشکیل می دهد، افزود: بعد از میوه خشک، شیرینی و شکلات با ارزش ۳۶ میلیون و ۷۲۱ هزار دلار و بیسکوئیت و محصولات فرآوری شده از گندم و آرد با ۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بیشترین سهم را در صادرات کالاهای کشاورزی آذربایجان شرقی در ۹ ماه امسال داشته اند.

پایان پیام/