زمینه سازی برای افزایش علاقه جوانان به دستگاه امام حسین کاری ارزشمند است
زمینه سازی برای افزایش علاقه جوانان به دستگاه امام حسین کاری ارزشمند است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه هر کاری که باعث افزایش علاقه جوانان به دستگاه امام حسین باشد، کاری ارزشمند و پسندیده است، گفت: همان گونه که تجلیل و تقدیر از سایر نخبگان و هنرمندان در جشنواره ها یک راهبرد تلقی می شود، تجلیل از پیرغلامان حسینی هم یک راهبرد فرهنگی به حساب می آید.

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمدعلی آل هاشم در آیین رونمایی از پوستر هجدمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی اظهار داشت: تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی یک کار ضروری و راهبردی فرهنگی است که آذربایجان شرقی افتخار میزبانی آن را دارد.
وی با بیان اینکه هر کاری که باعث افزایش علاقه جوانان به دستگاه امام حسین باشد، کاری ارزشمند و پسندیده است، افزود: همان گونه که تجلیل و تقدیر از سایر نخبگان و هنرمندان در جشنواره ها یک راهبرد تلقی می شود، تجلیل از پیرغلامان حسینی هم یک راهبرد فرهنگی به حساب می آید.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه میزبانی از هجدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان حسینی برای استان ما یک افتخار است ، خاطر نشان شد: پیرغلامان امام حسین علیه السلام که در راستای اشاعه فرهنگ عاشورایی و به عنوان مبلغان دین نبوی تلاش می کنند، باید تجلیل شوند.
وی تجلیل و تقدیر از پیرغلامان و دست اندرکاران هیئات های حسینی، مداحان و پیرغلامان و خادمان حسینی را یک ضرورت دانست و اضافه کرد: پیرغلامان امام حسین(ع) عمر پربرکت خود را در مکتب قرآن و عترت سپری کرده اند و در راستای اشاعه فرهنگ عاشورایی و به عنوان مبلغان این فرهنگ در چند دهه گذشته فعالیت های بسیار ارزشمندی انجام داده اند .
آل هاشم با بیان اینکه تاخیر در زمان برگزاری و همچنین شرایط خاص کرونایی این همایش را تحت تاثیر قرار خواهد داد، تصریح کرد : تلاش های صادقانه پیرغلامان حسینی درتربیت نسل جوان بسیار ارزشمند است و باید در حاشیه این همایش باید به آن توجه شود چرا که این انسان های بزرگ عمری فداکاری کرده اند، شایسته تقدیر هستند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به نقش رسانه ملی در تبیین جایگاه پیرغلامان در جامعه تاکید کرد: صداوسیما باید در طول سال این شخصیت های ارزشمند را به جامعه حسینی معرفی کند و از این طیف اثرگذار تجلیل نماید.