در دهه فجر امسال ۵۴۰ میلیارد ریال پروژه در شهرستان افتتاح می شود
در دهه فجر امسال ۵۴۰ میلیارد ریال پروژه در شهرستان افتتاح می شود
فرماندار اسکو با بیان اینکه در دهه فجر سال جاری 540 میلیارد ریال پروژه در شهرستان افتتاح خواهد شد، گفت: یکی از این طرح ها کلنگ زنی شبکه فاضلاب شهرستان بوده که علیرغم سال ها انتظار اتفاق نیفتاده بود.

به گزارش قلم پرس، بابک رضی منش در گفت‌وگو با شبکه سهند بابیان اینکه شهرستان اسکو یکی از شهرستان‌های شناخته‌شده و باغ شهرهای استان به شمار می‌رود، اظهار داشت: شهرستان اسکو با دارا بودن ۹۸درصد نرخ باسوادی بالاترین نرخ فرهنگی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: این شهرستان با دارا بودن ۵ دانشگاه  و ۹ هزار و ۵۰۰ دانشجو جزو شهرهای مهم دانشگاهی به شمار می‌رود که یکی از دانشگاه‌های دارای اهمیت این شهرستان دانشگاه صنعتی سهند بوده و در راستای توسعه شهرستان نیز به آن تکیه شده است.

فرماندار شهرستان اسکو، اضافه کرد: واحدهای صنعتی بزرگی همچون ایران‌خودرو در این شهرستان وجود داشته و درمجموع یک هزار و ۵۷۴ واحد صنعتی با حدود ۱۹ هزار جمعیت شاغل  در این شهرستان مستقر هستند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به توسعه واحدهای صنعتی، عملیات پروژه شهرک صنعتی اسکو رو به اتمام بوده و امیدواریم  سال آینده بتواند خود را مطرح کند.

رضی منش ادامه داد: در حوزه فضاهای آموزشی تا به امروز ۳۴ باب مدرسه در شهرستان ساخته‌شده که ۲۲ باب آن در دولت تدبیر و امید ساخته‌شده است.

وی بیان کرد: در حوزه درمان نیز با توجه به نگاه ویژه دولت به این موضوع  ۱۰ هزار مترمربع فضای درمانی به ۶۴ هزار مترمربع فضای درمانی در قالب ۱۹ مرکز درمانی تبدیل‌شده و تعداد ۶۹ تخت وجود دارد.

فرماندار اسکو، گفت: شهر جدید سهند به لحاظ ویژگی‌های خاص ۳ طرح در آن به‌صورت پایلوت کار شد که یکی از این طرح‌ها طرح سلامت روان بود که در این راستا کل شهرستان مورد غربالگری قرارگرفته و در سه سطح ارائه خدمات انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در راستای طرح جامعه ایمن و مروج سلامت در سال ۹۶ به‌عنوان اولین شهر در شمال غرب کشور ملحق به جوامع ایمن جهان شدیم و این افتخاری برای استان به شمار می‌رود.

رضی منش بیان کرد: پروژه شهر سالم نیز اخیراً در حال ارزیابی بوده و تلاش داریم به شهرهای سالم ملحق شویم و در صورت تحقق این پروژه اولین شهر سالم کشور خواهیم بود، به عبارتی اراده برای شهر سالم در آن ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: در بخش کشاورزی قطب ۴ محصول گردو، پسته، گل محمدی، کلزا بوده به‌طوری‌که گل محمدی با تولید ۲۲۰۰ تن در ۵ روستای این شهرستان به‌عنوان یکی از ظرفیت‌های اقتصادی به شمار می‌رود و همچنین در تولید محصول پسته نیز اولین شهرستان استان هستیم.

فرماندار شهرستان اسکو بیان کرد: یکی از ظرفیت‌های اصلی این شهرستان در حوزه گردشگری بوده  به‌طوری‌که در سال جاری ۱ میلیون و ۶۵۰ هزار گردشگر از مناطق گردشگری شهرستان بازدید کردند که از این تعداد ۲۲ هزار گردشگر خارجی بودند.

وی بابیان اینکه در دهه فجر سال جاری ۵۴۰ میلیارد ریال پروژه در شهرستان افتتاح خواهد شد، گفت: یکی از این طرح‌ها کلنگ زنی شبکه فاضلاب شهرستان بوده که علیرغم سال‌ها انتظار اتفاق نیفتاده بود.

رضی منش افزود: پروژه آزادراه تبریز- سهند با مدیریت استاندار آذربایجان شرقی و پیگیری‌ها مجدانه بیش از ۵۰ درصد پیشرفت داشته است.