دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده صرافی کلاهبردار در شیراز برگزار شد
دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده صرافی کلاهبردار در شیراز برگزار شد

خبرگزاری میزان – جلسات رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده صرافی کلاهبردار در شیراز به ریاست قاضی محسن رجائی نیا و مستشاران شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس قاضی محمد حسن سپاسدار و حافظ محمدی و با حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب شیراز و ۱۷۰ شاکی این پرونده به صورت علنی برگزار شد. در […]

خبرگزاری میزان – جلسات رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده صرافی کلاهبردار در شیراز به ریاست قاضی محسن رجائی نیا و مستشاران شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس قاضی محمد حسن سپاسدار و حافظ محمدی و با حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب شیراز و ۱۷۰ شاکی این پرونده به صورت علنی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه نماینده دادستان شیراز ضمن قرائت کیفرخواست صادره از دادسرای شیراز به بیان اتهامات متهم ردیف اول پرونده و ۴ متهم دیگر این پرونده پرداخت و گفت: اتهامات این افراد مشارکت در ۱۵۷ فقره کلاهبرداری شبکه‌ای است و متهم ردیف اول علاوه بر آن به جعل پاسپورت و استفاده از سند مجعول و خروج غیرقانونی از کشور و همچنین متهمین دیگر مطرح در پرونده علاوه برمشارکت در کلاهبرداری به فرار‌ی دادن متهم ردیف اول نیز متهم هستند.

قاضی اسدی در ادامه قرائت کیفرخواست با اشاره به زوایای این پرونده گفت: متهمین با تأسیس شرکتی تضامنی تحت عنوان صرافی با همکاری شرکاء اقدام به افتتاح مغازه‌ای در شیراز می‌نمایند و علیرغم انقضای چندین ساله مجوز صرافی با سوء نیت مجرمانه خود و طراحی نقشه، مبادرت به اخذ وجوه کلان از مالباختگان تحت عناوین مختلف از قبیل مشارکت در خرید و فروش ارز و پرداخت سود و یا حواله به کشور‌های مختلف می‌نمودند.

در دو جلسه که جمعا ۱۶ ساعت به طول انجامید، شاکیان پرونده و همچنین وکلای آنان ضمن بیان شکایات خود بر احقاق حقوق از دست رفته خود تأکید داشتند.

در ادامه متهمین پرونده با دستور ریاست دادگاه به بیان دفاعیات اولیه خود پرداختند.

در حاشیه برگزاری این دادگاه قاضی محسن رجائی نیا با بیان اینکه رسیدگی سریع و قاطع به پرونده‌های کثیر الشاکی و برخورد بدون تبعیض مطابق قانون از تأکیدات ریاست قوه قضائیه گفت: از زمان ارجاع این پرونده به دادگاه کیفری رسیدگی سریع، دقیق و قانونی در دستور کار شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس قرار گرفت.

گفتنی است متهم اصلی این پرونده پس از اقدامات مجرمانه اقدام به خروج غیر قانونی از کشور نمود که با تلاش‌های قوه قضاییه و همچنین پیگیری‌های پلیس بین الملل پس از شناسایی در کشور ترکیه، دستگیر و به کشور بازگردانده شد.

در حال حاضر نیز یکی دیگر از متهمان این پرونده همچنان متواری می‌باشد و تلاش پلیس بین الملل برای استرداد وی از کشور ثالث ادامه دارد.

انتهای پیام/