خشک شدن درختان پارک بزرگ تبریز علی‌رغم داشتن خاک غنی/ ضرورت اقدام جدی برای رفع حاشیه نشینی
خشک شدن درختان پارک بزرگ تبریز علی‌رغم داشتن خاک غنی/ ضرورت اقدام جدی برای رفع حاشیه نشینی

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به بازدید تعدادی از اعضای شورا از پارک بزرگ تبریز، گفت: درختان این منطقه با وجود خاک غنی در حال خشک شدن هستند، در مقابل توسعه‌ فضای سبز در عون بن علی با آن خاک نامناسب را همچنان در برنامه دارد. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری […]

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به بازدید تعدادی از اعضای شورا از پارک بزرگ تبریز، گفت: درختان این منطقه با وجود خاک غنی در حال خشک شدن هستند، در مقابل توسعه‌ فضای سبز در عون بن علی با آن خاک نامناسب را همچنان در برنامه دارد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سعید نیکوخصلت ظهر امروز در میان دستور جلسه شورای شهر تبریز  با بیان اینکه تبریز از خشکی دریاچه ارومیه آسیب زیادی می‌بیند، اظهار داشت: هر روز باید از مشکلات کم آبی حرف بزنیم، چرا که وظایف سنگینی در قبال منابع آبی داریم.

وی با اشاره به مشکلات کم آبی کشور، تصریح کرد: برخی از مشکلات کشورمان به دنبال توسعه نیافتگی جامعه و انسان‌هاست، به عنوان مثال در شرایط بحرانی بازار ارز مردم به خرید دلار هجوم می‌آورند، ولی با وجود مشکلات کم آبی در مصرف آب صرفه‌جویی نمی‌شود بر این باورم همه باید از خودشان بپرسند که می‌خواهیم تغییر کنیم یا نه؟

نیکوخصلت با اشاره به مطالبه مردم برای مشخص شدن مسیرهای ویژه دوچرخه سواری، اظهار کرد: شهرداری تا یک ماه آتی نسبت به این مطالبه مردم پاسخ مناسب دهد.

این عضو شورا با بیان اینکه طرح جامع فضای سبز در حال تدوین است، ادامه داد: طرح جامع فضای سبز در کمیسیون محیط زیست تدوین می‌شود که طبق برنامه در آینده معاونت شهرسازی شهرداری و کمیسیون شهرسازی شورا هم به این موضوع ورود می‌کنند.

وی با اشاره به تحقیقات کمیسیون محیط زیست در خصوص بازچرخانی آب تبریز، خاطرنشان کرد: موفقیت در بازچرخانی تبریز منجر به کاهش وابستگی به زرینه‌رود و افزایش آب ورودی به دریاچه ارومیه می‌شود، همچنین به عنوان برندی برای تبریز نشانگر توسعه یافتگی این شهر تلقی می‌شود.

نیکو خصلت در ادامه همراهی تمام دستگاه‌ها را لازمه‌ رفع مشکلات حاشیه‌نشینان تبریز دانست و تأکید کرد: برای رفع حاشیه نشینی باید اقدام جدی انجام شود.

وی با اشاره به بازدید تعدادی از اعضای شورا از پارک بزرگ تبریز، گفت: درختان این منطقه علی‌رغم خاک غنی در حال خشک شدن است، در مقابل توسعه‌ی فضای سبز در عون بن علی با آن خاک نامناسب همچنان  برنامه دارد.