به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع امنیتی امروز جمعه از حمله عناصر گروه تروریستی به نیروهای پلیس عراق در استان کرکوک خبر داد. این منبع به خبرگزاری شفق نیوز گفت که عناصر داعش در شهرستان «داقوق» در جنوب استان کرکوک با نیروهای پلیس درگیر شدند. وی تأکید کرد که عناصر داعش بامداد […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع امنیتی امروز جمعه از حمله عناصر گروه تروریستی به نیروهای پلیس عراق در استان کرکوک خبر داد.

این منبع به خبرگزاری شفق نیوز گفت که عناصر داعش در شهرستان «داقوق» در جنوب استان کرکوک با نیروهای پلیس درگیر شدند.

وی تأکید کرد که عناصر داعش بامداد امروز جمعه در روستای «گلوز»، به یک گشتی متعلق به نیروهای پلیس این منطقه حمله کردند.

به گفته این منبع، در جریان این حمله، یک نفر از نیروهای پلیس کشته و پنج نفر دیگر از این نیروها زخمی شدند.

داعش اخیرا به دو نقطه امنیتی در کرکوک، که یکی از آنها تحت کنترل نیروهای الحشد الشعبی و دیگری تحت کنترل نیروهای ارتش بود، حمله کرد.

«عرفان عبدالحسین الامامی» معاون فرماندهی عملیات محور شمال عراق در الحشد الشعبی درباره این حمله گفت: چندین خمپاره به سوی دو نقطه یکی در جنوب داقوق تحت کنترل فرماندهی عملیات شمال الحشد و دیگری تحت کنترل ارتش در روستای «البومفرج» در جنوب کرکوک  شلیک شد.به دنبال شلیک خمپاره‌ها، یک حمله تروریستی علیه این دو مقر صورت گرفت که مهار و خنثی شد.

وی افزود: این حمله تروریستی به زخمی شدن سه نیروی الحشد الشعبی و چهار نیروی ارتش عراق منجر شد. 

با وجود اعلام پیروزی عراق بر داعش در سال ۲۰۱۷ و تداوم عملیات‌‌های پاکسازی در مناطق آزادشده از لوث وجود تروریست‌ها هنوز شماری از عناصر و هسته‌های خاموش این گروه تروریستی در برخی مناطق استان‌های دیالی، کرکوک، نینوی، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد فعال هستند.

حدود ده روز پیش از این حمله تروریستی، سرویس اطلاعات عراق طی بیانیه‌ای، از خنثی کردن یک طرح تروریستی برای ترور نیروهای سازمان الحشد الشعبی در کرکوک خبر داد.

این نهاد عراقی تأکید کرد که بر اساس دستورات مراجع عالی‌رتبه مبنی بر پیگرد و تعقیب تروریست‌ها، گروه‌های مختلف دستگاه اطلاعات دولت فدرال در وزارت کشور، دو تروریست را بر اساس ماده ۴ قانون مبارزه با تروریسم به دلیل عضویت در گروه تروریستی داعش، دستگیر کردند.

بنا بر این گزارش، این دو تروریست‌ در بازپرسی‌های اولیه اعتراف کردند که از طریق یکی از سرکرده‌های داعش، در سال ۲۰۲۰ به باندهای جنایتکار تروریستی پیوسته‌اند و ماموریت آنها، رصد و تعقیب برخی اعضای الحشد الشعبی و سرویس‌های امنیتی با هدف ترور و پاکسازی آنها بود. این دو تروریست همچنین اعتراف کردند که شماری از جوانان را در کرکوک جذب باندهای تروریستی کرده‌اند. 

انتهای پیام/م