حضور دو گروه منتخب جشنواره تئاتر رضوی در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
حضور دو گروه منتخب جشنواره تئاتر رضوی در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از حضور دو گروه منتخب جشنواره تئاتر رضوی در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر امسال خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، سیدقاسم ناظمی صبح امروز در آیین افتتاح پانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی که با حضور مسئولان استانی و جمع کثیری از هنرمندان و علاقمندان هنر تئاتر در مجموعه فرهنگی […]مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از حضور دو گروه منتخب جشنواره تئاتر رضوی در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر امسال خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، سیدقاسم ناظمی صبح امروز در آیین افتتاح پانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی که با حضور مسئولان استانی و جمع کثیری از هنرمندان و علاقمندان هنر تئاتر در مجموعه فرهنگی هنری تربیت تبریز برگزار شد، اظهار داشت: براساس پیشنهاد “کوروش زارعی” دبیر جشنواره تئاتر فجر و داور پانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی، مقرر شد تا دو نمایش منتخب این دوره از جشنواره رضوی در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور یابند.

وی تصریح کرد: این خبر مسرت‌بخش و اتفاق مبارکی است که در پانزدهمین دوره جشنواره تئاتر رضوی رقم خورده و امیدواریم که رایحه جشنواره رضوی در جشنواره فجر بوزد و این جشنواره با استانداردهایی که دوستان در حوزه داوری اعمال خواهند کرد به عنوان یکی از معتبرترین جشنواره‌های ملی در حوزه هنر فاخر  نمایش شناخته شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به روند اجرای جشنواره افزود: قرار بود که بر اساس وضعیت کرونایی، این جشنواره در ماه‌های پایانی سال ۱۴۰۰ برگزار شود اما براساس تصمیم اعضای شورای سیاست‌گذاری به این جمع‌بندی رسیدیم که جشنواره غیرحضوری، و بدون حضور تماشاگر و مخاطب نمی‌تواند از تاثیرگذاری چندانی برخوردار باشد و از این رو با تغییر در زمان، اکنون شاهد برگزاری جشنواره با حضور و نفس گرم تماشاگران و هیات داوران و علاقمندان تئاتر هستیم.

وی تصریح کرد: جشنواره‌ها به واسطه تعامل و تبادل تجربیات میان هنرمندان و مخاطبان می‌توانند تاثیرگذار باشند.

براساس این گزارش پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی امسال برای دومین بار به میزبانی آذربایجان‌شرقی از شانزدهم تا نوزدهم خردادماه برگزار شده و طی آن دوازده نمایش به رقابت خواهند پرداخت.

انتهای پیام/