حضور تیم های نیروهای مسلح ایران در بازی های ارتش ۲۰۱۸ روسیه + فیلم
حضور تیم های نیروهای مسلح ایران در بازی های ارتش ۲۰۱۸ روسیه + فیلم

تیم های ارتش و ناجا و سپاه انقلاب اسلامی ایران در بازی های بین المللی ارتش ها ۲۰۱۸ در روسیه حضور یافته اند. به گزارش قلم پرس ، خبرگزاری روسی اسپوتنیک فارسی نوشت: تیم ایران متشکل از ۸ گروه شامل ۴ گروه از ارتش، ۳ گروه از ناجا و ۱ گروه از سپاه برای حضور […]

تیم های ارتش و ناجا و سپاه انقلاب اسلامی ایران در بازی های بین المللی ارتش ها ۲۰۱۸ در روسیه حضور یافته اند.

به گزارش قلم پرس ، خبرگزاری روسی اسپوتنیک فارسی نوشت: تیم ایران متشکل از ۸ گروه شامل ۴ گروه از ارتش، ۳ گروه از ناجا و ۱ گروه از سپاه برای حضور در این مسابقات به مسکو آمده اند. ضمنا یکی از فرماندهان سپاه پاسداران حسین شکوهی به خبرنگار ایران توضیح داد که امسال ایران در چارچوب بازی های ارتش در رقابت های غواصی شرکت می کند.
کشورهای آذربایجان ، ونزوئلا، هند، قزاقستان، پاکستان، سوریه ، آفریقای جنوبی برای شرکت در مسابقاتی که در ایران از ۳۱ جولای تا ۱۱ اگوست برگزار می شود آمادگی خود را اعلام کرده اند.

 رقابت های بیاتلون تانک از سری مسابقات نظامی روسیه می باشد که برای ششمین بار در پایگاه نظامی «آلابینو» واقع در حومه مسکو از ۲۸ جولای تا ۱۱ اوت با حضور ۲۳ کشور از سرتا سر دنیا برگزار می شود.
جمهوری اسلامی ایران برای دومین بار در این مسابقات بیاتلون تانک شرکت می کند.

امیر سرتیپ دوم وجیه الله جمشیدی، سرپرست تیم های نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در روسیه در مورد سطح آمادگی نظامیان تیم ایران برای این مسابقات زیبا و پرهیجان و نوع تانک هی مورد استفاده در این مسابقات در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: تانکی که ما در ایران استفاده می کنیم، اختلافات جزئی در سیستم نشانه روی با تانکی دارد که کشور میزبان (روسیه) در این مسابقات در اختیار ما قرار داده است. اما تمامی سیستم من جمله مقدار قدرت موتور در تانک های تی ۷۲ و ان س و د یکی است. تنها اختلاف جزئی در سیستم نشانه گیری دارد، که این مشکل قابل حل است.

وی اضافه کرد: استفاده از این تانک در این شرایط نیازمند مهارت های خاص خود است. در این زمینه راننده های ما، هم ماهر و هم تخصص لازم را دارند و به یقین می توانند تانک هایی را که ما امروز تحویل گرفته ایم را به راحتی هدایت کنند. تمامی کشورها با آمادگی لازم در این رقابت ها شرکت کردند، ۲۳ تیم در این رقابت ها “جنگ تانکها” حضور دارند، کشورهایی که از قبل سابقه طولانی در این زمینه دارند، از جمله روسیه و بلاروس. ما در سالهای قبل نیز در این رقابت ها حضور داشتیم، همه تیم ها با آمادگی آمده اند و تیم ایران نیز با توانایی و آمادگی بسیار شرکت کرده است، امید است که با یاری خدا و توانمندی بچه ها، یکی از مقام های یک تا سه را بتوان کسب نمود. یقینا” این مسابقات جام صلح و دوستی است، ابتکاری است که توسط وزارت دفاع روسیه از سال ۲۰۱۱ تا به امروز در ۵ مرحله این مسابقات برگزار شده است. در مسابقات اول، کشور های روسیه، قزاقستان و ارمنستان حضور داشتند که به تدریج کشورهای دیگر نیز به آنها اضافه شدند.

سرپرست تیم های نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه هدف از این مسابقات، برقراری ارتباط دوستانه بین کشورها است، بیان کرد: . این که کشورها دشمنی را فراموش کنند. در مرحله دوم این که کشورها بتوانند تبادل اطلاعات داشته باشند، در زمینه مهارت ها در تانک هایی که در این مسابقات حضور دارند. در مجموع هدف از این گونه مسابقات در ابتدا جام صلح و دوستی و سپس انتقال دانش و تجربه و نمایش قدرت و توان دفاعی کشور ها است.

وی اضافه کرد: ایران در ۱۰ رشته شرکت نموده است. در این میان ۴ رشته مربوط به ارتش ایران و ۴ رشته مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ۲ رشته مربوط به نیروی انتظامی است.
ارتش در رشته های بیالتون بانک، تیم هوابرد، تیم کوهستان و تیم محیط امن است. این تیم ها در منطقه استقرار یافته اند و به محیط آشنا شده اند. تیم سپاه در بیالتون نفر بر، اربابان سلاح، اربابان آتش و تیم تک تیرانداز شرکت نمودند. تیم نیروی انتظامی ایران در قالب “دوست خوب” در ارمنستان و نظم اجتماعی (ناجا) در روسیه شرکت نموده است. در مجموع ایران با ۱۰ تیم بسیار قوی در این مسابقات حضور یافته است، بچه ها می توانند مقام خوبی کسب نماید.