ثبت‌نام ۲۳۵۸ نفر در سیستم «کارا» استان آذربایجان‌شرقی
ثبت‌نام ۲۳۵۸ نفر در سیستم «کارا» استان آذربایجان‌شرقی

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی گفت: ۲ هزار و ۳۵۸ نفر در سیستم کار استان آذربایجان‌شرقی ثبت‌نام کرده‌اند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حمید هاشم‌زاده با اشاره به وضعیت استان در رابطه با اشتغال فراگیر اظهار کرد: اشتغال پایدار مناطق روستایی و اشتغال فراگیر دو موضوع مهم بوده […]

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی گفت: ۲ هزار و ۳۵۸ نفر در سیستم کار استان آذربایجان‌شرقی ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حمید هاشم‌زاده با اشاره به وضعیت استان در رابطه با اشتغال فراگیر اظهار کرد: اشتغال پایدار مناطق روستایی و اشتغال فراگیر دو موضوع مهم بوده که نوعاً با یکدیگر متفاوت هستند.

وی افزود: در بحث اشتغال روستایی، تاکنون ۱۳ هزار و ۱۰۶ نفر در سامانه «کارا» ثبت‌نام کرده‌اند و آنچه که مصوبه کارگروه استان و یا کمیته فنی استان بود، نزدیک به ۴۰۸ طرح به ارزش ۲۱۵ میلیارد تومان بوده است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان، تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اشتغال فراگیر در سامانه «کارا» را ۲ هزار و ۳۵۸ نفر اعلام کرد و گفت: مصوبه کارگروه یا کمیته فنی استان یک‌هزار و ۲۴ طرح به ارزش ۲۱۵ میلیارد تومان است که از این تعداد تمام طرح‌ها به شبکه بانکی معرفی شده است.

وی با اشاره به وجود قوانین در آیین‌نامه جهت استفاده از تسهیلات، توضیح داد: برای ثبت‌نام و استفاده از تسهیلات باید از دو راهکار تعیین شده، اقدام کنند.

هاشم‌زاده ادامه داد: اول اینکه متقاضیان حتماً از طریق مراجعه به سامانه «کارا» که از طریق وزارت کار، رفاه و تعاون ایجاد شده است، اقدام به ثبت‌نام و دریافت تسهیلات کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نقطه شروع در تسهیلات روستایی و اشتغال پایدار دستگاه‌های اجرایی هستند، از این‌رو متقاضیان به دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط مرتبط با طرح خود مراجعه کنند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان متذکر شد: برخی از متقاضیان فریب سودجویان را خورده و به دام آنها می‌افتند چراکه گاهاً مشاهده شده با بهانه‌هایی از قبیل دادن تسهیلات و یا ثبت‌نام در اشتغال پایدار و یا روستایی وجه‌های زیادی از متقاضیان دریافت می‌کنند، از این‌رو جز دو راهکار مطرح شده از طرق دیگر ثبت‌نام نشود.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام، بررسی طرح‌ها، ارجاع طرح‌ها و پرداخت‌ها شروع شده است، افزود: با توجه به اینکه طرح‌ها یا ایجادی و توسعه‌ای و یا تسهیلات سرمایه در گردش هستند، از این‌رو بررسی کمی زمان می‌برد ولی در هر صورت طرح‌ها در بانک‌ها در حال بررسی بوده و پرداخت‌ها شروع شده است.

هاشم‌زاده اذعان داشت: امید است تا پایان شهریورماه سال‌جاری آنچه که سهم استان از این محل است را جذب کنیم.