به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تیراندازی در ایالت «کارولینای شمالی» به کشته شدن ۵ نفر منجر شد که دو نفر از آنها پلیس بودند. عامل تیراندازی، پیش از آنکه با تفنگ خود را بکشد، مادر، ناپدری و دو پلیس را به قتل رساند. عامل تیراندازی که نامش «ایساک آلتون» اعلام شده، متهم است که […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تیراندازی در ایالت «کارولینای شمالی» به کشته شدن ۵ نفر منجر شد که دو نفر از آنها پلیس بودند.

عامل تیراندازی، پیش از آنکه با تفنگ خود را بکشد، مادر، ناپدری و دو پلیس را به قتل رساند.

عامل تیراندازی که نامش «ایساک آلتون» اعلام شده، متهم است که مادرش و ناپدری ۵۸ ساله‌اش را کشته است.

وی پس از قتل مادر و ناپدری‌اش، با پلیس که به محل وقوع جرم آمده بود مقابله کرد و عملیات تیراندازی با افسران پلیس ۱۳ ساعت به طول انجامید.

در جریان این تیراندازی دو افسر پلیس کشته شده و یک افسر دیگر نیز مجروح شد.

مقایسه آمارهای خشونت با سلاح میان آمریکا و کشورهای دیگر جهان، ایالات متحده را کشوری کاملاً استثنایی نشان می‌دهد، در این کشور نرخ وقوع تیراندازی‌های خشونت‌بار از هر کشور دیگر در دنیا بیشتر است؛ با آنکه آمریکا حدود پنج درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتارهای جمعی با سلاح می‌شوند را در خود جای داده است.

درباره دلایل این موضوع تاکنون تحلیل‌های مختلفی ارائه شده اما آزادی حمل سلاح توسط شهروندان اغلب مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل ایجادکننده این مشکل دانسته می‌شود.

رئیس جمهور آمریکا اخیراً ضمن رونمایی از شش دستور اجرایی برای کاهش خشونت‌های مسلحانه، این حوادث را به بیماری مسری تشبیه و آن را مایه شرم‌ساری این کشور در سطح جهانی توصیف کرد. 

علی‌رغم آن که آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا، روزانه به بروز خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور منجر می‌شود که بسیاری از آن‌ها مرگبار است، لابی سلاح در ایالات متحده به اندازه‌ای قدرتمند است که تاکنون کنگره این کشور حاضر نشده اقداماتی را برای محدود کردن حمل سلاح انجام دهد.

انتهای پیام/.