تفاهم‌نامه ساخت پل آستاراچای بین ایران و جمهوری آذربایجان به امضا رسید
تفاهم‌نامه ساخت پل آستاراچای بین ایران و جمهوری آذربایجان به امضا رسید

به گزارش قلم پرس از تبریز، امروز ۱۹ آذر همزمان با سفر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی کشورمان به باکو، تفاهم‌نامه ساخت پل آستاراچای بین ایران و جمهوری آذربایجان به امضا رسید. در این توافق که با حضور وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی و معاون نخست وزیر کشور آذربایجان به امضا رسید، مقرر […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، امروز ۱۹ آذر همزمان با سفر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی کشورمان به باکو، تفاهم‌نامه ساخت پل آستاراچای بین ایران و جمهوری آذربایجان به امضا رسید.

در این توافق که با حضور وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی و معاون نخست وزیر کشور آذربایجان به امضا رسید، مقرر شد این پل روی رودخانه آستاراچای با مشارکت ۵۰ درصدی هر کشور طی ۱۲ ماه احداث شود.

لازم به ذکر است، براساس اعلام وزیر راه و شهرسازی کشورمان با ساخت این پل اتوبان باکو – آستارا به کمربندی آستارا – اردبیل متصل شده و قرار است براساس برنامه‌ریزی انجام گرفته یک پایانه جدید اتومبیل به موازات پایانه ریلی ساخته شود تا این دو مسیر و این دو کریدور ریلی و جاده‌ای در کنار هم بتوانند یک فرصت متفاوت را برای افزایش تبادلات تجاری و رفت و آمدهای مرزی بین دو کشور فراهم کنند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱/س/ر