تجمع بازنشستگان تأمین اجتماعی در چند شهر/ معترضان: میزان افزایش حقوق کافی نیست
تجمع بازنشستگان تأمین اجتماعی در چند شهر/ معترضان: میزان افزایش حقوق کافی نیست

برخی از بازنشستگان تأمین اجتماعی در اعتراض به افزایش حقوق ۱۰ درصد + ۶۵۰ هزار تومانی حقوق مستمری‌بگیران در تبریز و چند شهر دیگر تجمع کردند. خبرگزاری فارس – سردبیر استانها؛ پیش ظهر امروز ۱۶ خرداد جمعی از بازنشستگان تأمین اجتماعی در برخی استان‌های کشور تجمع کردند.  در تبریز اعتراض حدود هزار تن از بازنشستگان […]برخی از بازنشستگان تأمین اجتماعی در اعتراض به افزایش حقوق ۱۰ درصد + ۶۵۰ هزار تومانی حقوق مستمری‌بگیران در تبریز و چند شهر دیگر تجمع کردند.

خبرگزاری فارس – سردبیر استانها؛ پیش ظهر امروز ۱۶ خرداد جمعی از بازنشستگان تأمین اجتماعی در برخی استان‌های کشور تجمع کردند. 

در تبریز اعتراض حدود هزار تن از بازنشستگان از مقابل اداره کل تأمین اجتماعی آغاز شد و از خیابان آبرسان به مقابل استانداری ختم شد. 

پلیس بازنشستگان را در مسیر این اعتراض مسالمت آمیز تا میدان شهدای تبریز همراهی کرد.

 

فیلم| تجمع بازنشستگان تأمین اجتماعی در تبریز

 

در زنجان نیز بازنشستگان تأمین اجتماعی در تجمع حدود ۱۰۰ نفری به اعتراض پرداختند. در شیراز، کرمانشاه و بجنورد نیز تجمعات مشابه در مقابل ادارات کل تأمین اجتماعی مخابره شده است. 

«بازنشته بیدار است، بر حق خود آگاه است»،‌ «نیروی انتظامی، حمایت، حمایت» «هزینه‌ها دلاریه، حقوق ما ریالیه»، «تورم ۱۰۰ درصد، افزایش ۱۰ درصد»‌ از جمله شعارهای مردم در تجمعات امروز بود.

در شهرهای اصفهان و ساری نیز تجمع تعدادی از بازنشستگان گزارش شده است.

عکس| اعتراض بازنشستگان تأمین اجتماعی در مقابل استانداری فارس در شیراز

 

عکس| تجمع مستمری بگیران تامین اجتماعی در شیراز

 

دیروز با اعلام وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی حداقل حقوق بازنشستگان ۵۷.۴ درصد افزایش یافت و ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان اعلام شد.

این افزایش حقوق طبق مصوبه بودجه سال ۱۴۰۱ برای سایر سطوح ۱۰ درصد تعیین شده است. وزارت کار اعلام کرد برای حقوق‌های زیر ۱۰ میلیون تومان، مبلغ ۶۵۰ هزار تومان نیز به به منظور کمک به معیشت مستمری‌بگیران به حقوق سال جازی از خرداد ماه اضافه خواهد کرد. 

 

فیلم| تجمع بازنشستگان تأمین اجتماعی در زنجان

 

عکس| تجمع بازنشستگان تأمین اجتماعی در بجنورد

 

انتهای پیام/ع