به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه‌های مقاومت فلسطینی امشب (چهارشنبه) در بیانیه مشترکی، تأکید کردند که انتخابات پارلمانی در هر شرایطی باید در موعد مقرر خود برگزار شود. به نوشته وبگاه معا، در این بیانیه آمده است: «باید به موعد مشخص شده برای برگزاری انتخابات و همچنین توافقات ملی احترام گذاشت و همچنین انتخابات […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه‌های مقاومت فلسطینی امشب (چهارشنبه) در بیانیه مشترکی، تأکید کردند که انتخابات پارلمانی در هر شرایطی باید در موعد مقرر خود برگزار شود.

به نوشته وبگاه معا، در این بیانیه آمده است: «باید به موعد مشخص شده برای برگزاری انتخابات و همچنین توافقات ملی احترام گذاشت و همچنین انتخابات باید در بیت‌المقدس اجرا شود و برگزاری انتخابات در این شهر موجب خواهد شد تا بیت‌المقدس به میدان مبارزه با اشغالگری تبدیل شود».

گروه‌های مقاومت همچنین تأکید کردند که فلسطینیان باید حق خود را از «پایتخت ابدی فلسطین» استیفا کرده و طرح معامله قرن را به شکست بکشانند.

رژیم صهیونیستی به بهانه اینکه هنوز کابینه این رژیم تشکیل نشده، امکان تصمیم‌گیری در خصوص برگزاری انتخابات پارلمانی فلسطین در بیت‌المقدس را ندارد و باید انتخابات به تعویق بیفتد.

«موسی ابومرزوق» نائب رئیس حماس در خارج فلسطین نیز امروز بر مخالفت این جنبش با به تعویق انداختن انتخابات فلسطین تحت هر بهانه‌ای تاکید کرد و گفت: «شکست فرآیند انتخابات برای آینده آشتی فلسطین و اهداف آن عواقب بدی خواهد داشت.»

انتخابات پارلمانی فلسطین قرار است پس از ۱۵ سال وقفه، در تاریخ بیست‌ودوم می ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی در تاریخ سی‌ویکم جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و همچنین انتخابات شورای ملی در روز ۳۱ آگوست (۹ شهریور) در فلسطین برگزار شود.

انتهای پیام/ص