بیانیه مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی قدس
بیانیه مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی قدس

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی در بیانیه مشترکی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس، مردم همیشه در صحنه استان را به حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی این روز دعوت کردند. متن بیانیه حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم و دکتر مجید خدابخش به این شرح است: روز قدس روز اسلام است. امام خمینی(ره) […]

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی در بیانیه مشترکی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس، مردم همیشه در صحنه استان را به حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی این روز دعوت کردند.

متن بیانیه حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم و دکتر مجید خدابخش به این شرح است:
روز قدس روز اسلام است. امام خمینی(ره)
“روز جهانی قدس” ابتکار عالمانه و آینده‌نگرانه معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) برای تحقق آرمان آزادی قدس شریف و رهایی ملت ستمدیده فلسطین بود که اکنون با گذشت ۳۹ سال، نه تنها جهان اسلام بلکه جغرافیای تحت سیطره قدرت‌های سلطه‌گر را هم تحت تاثیر قرار داده و خواب صهیونیست‌های اشغالگر برای تحقق شعار “خاورمیانه بزرگ” و “تسلط بر نیل تا فرات” را آشفته کرده است.
امروز در سایه راهبری مدبرانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله العالی)، “آزادی بیت‌المقدس” و “رهایی مردم بی‌دفاع فلسطین از چنگال رژیم متجاوز اسرائیل”، همچنان به عنوان آرمان بلند انقلاب اسلامی و راهبرد محوری و سرنوشت‌ساز جهان اسلام مطرح بوده و ملت آزاده و ظلم‌ستیز ایران اسلامی نیز تمام ظرفیت‌های مادی و معنوی خود را در حمایت از این آرمان الهی به کار گرفته است.
امسال در شرایطی به روز جهانی قدس رسیده‌ایم که اقدام خباثت‌آمیز رئیس جمهور آمریکا در انتقال سفارت این کشور به بیت‌المقدس، چهره واقعی دشمنان اسلام و نیت شوم آنان برای غصب قبله نخست مسلمانان را آشکار ساخته و در این شرایط حساس، مردم مظلوم فلسطین با تکیه بر “راهبرد مقاومت و حق بازگشت”، بار دیگر شعله انتفاضه را در این سرزمین روشن کرده‌اند.
اینجانبان در آستانه فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای جبهه مقاومت اسلامی در برابر جنایت‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی و گروه‌های تروریستی و تکفیری، مردم غیرتمند و همیشه در صحنه استان آذربایجان شرقی را دعوت می‌کنیم که همراه با ملت بزرگ ایران و ملت‌های آزادی‌خواه جهان، با حضور پرشور و گسترده در “راهپیمایی روز جهانی قدس”، بار دیگر حمایت خود را از آرمان آزادی قدس شریف اعلام کنند.
سیدمحمدعلی آل‌هاشم
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز
مجید خدابخش؛ استاندار آذربایجان شرقی