به دنبال کار تبلیغی و نمایشی نیستیم/ تمام اقدامات شورا و شهرداری باید در راستای رضایت مردم باشد
به دنبال کار تبلیغی و نمایشی نیستیم/ تمام اقدامات شورا و شهرداری باید در راستای رضایت مردم باشد

مسائل و مشکلات مدیریت شهری تبریز در حوزه‌های مختلف در جلسه صبح امروز (شنبه) شورای اسلامی کلانشهر تبریز با حضور استاندار آذربایجان شرقی بررسی شد. در این جلسه که معاونان استاندار، فرماندار تبریز و مدیران کل راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و آب‌وفاضلاب استان نیز حضور داشتند، ابتدا اعضای شورای شهر و شهردار تبریز به […]


مسائل و مشکلات مدیریت شهری تبریز در حوزه‌های مختلف در جلسه صبح امروز (شنبه) شورای اسلامی کلانشهر تبریز با حضور استاندار آذربایجان شرقی بررسی شد.

در این جلسه که معاونان استاندار، فرماندار تبریز و مدیران کل راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و آب‌وفاضلاب استان نیز حضور داشتند، ابتدا اعضای شورای شهر و شهردار تبریز به بیان مهم‌ترین مسائل و مشکلات شهری پرداختند.
 
تأکید بر تشکیل سازمان ورزش شهرداری، معرفی اراضی دستگاه‌ها برای اجرای طرح‌های مسکن، شناسایی ساختمان‌های ناایمن، تحویل پساب فاضلاب شهری به حوزه آبخوان فضای سبز، فعال‌سازی ستاد بازآفرینی شهری، تقویت ناوگان اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی، بازنگری در ضوابط نوسازی بافت‌های فرسوده و ساخت‌وساز در بافت تاریخی، احیا و تقویت زیرساخت‌های گردشگری، توسعه شبکه فیبر نوری، محله‌محوری در ایجاد امکانات شهری، تحقق سهم شهرداری از عوارض آلایندگی صنایع و اعتبارات سفر رئیس جمهور، آغاز عملیات تعریض بزرگراه شهید کسایی و تکمیل رینگ جنوبی تبریز، تحقق فاینانس خط ۲ متروی تبریز، تعیین تکلیف مسائل مربوط به باسمنج، خاوران و اندیشه و برنامه‌ریزی برای همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر تبریز از مهم‌ترین محورهای سخنان شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز بود.
 
در ادامه استاندار آذربایجان شرقی به معاون هماهنگی امور عمرانی خود مأموریت داد با تشکیل کارگروهی تخصصی از نمایندگان شورای شهر، شهرداری و دستگاه‌های مرتبط، ضمن تدوین نظام مسائل شهر تبریز، موضوعات مطرح‌شده را به‌صورت تخصصی بررسی و راهکارهای اجرایی حل آنها را ارائه کند.
 
عابدین خرّم با بیان اینکه بزرگترین مسأله در مدیریت شهری، رضایت‌مندی مردم است، افزود: تمام اقدامات شورا و شهرداری باید در این راستا باشد و در این صورت مدیریت استان نیز با تمام وجود از مدیریت شهری حمایت خواهد کرد.
 
وی با تأکید بر تشکیل مستمر جلسات مشترک شهرداری و شورای شهر تبریز با مدیران اجرایی، گفت: مدیران دستگاه‌ها باید پیگیر و پاسخگوی موضوعات باشند و مصالح مردم و شهر در تصمیمات مد نظر قرار گیرد.
 
خرّم تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی درخصوص هرآن‌چه به مصلحت مردم و شهر است اختیار کافی دارند و فرماندار تبریز هم باید تصمیمات را به‌طور جدی با همکاری شهرداری و شورای شهر پیگیری کند.
 
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه به دنبال کار تبلیغی و نمایشی نیستیم، افزود: بخش عمده‌ای از قضاوت مردم نسبت به عملکرد ما، مربوط به مسائل شهری تبریز خواهد بود و باید اقدامات و تحولاتی در این حوزه اتفاق بیفتد که مردم احساس کنند مشکلات آنها حل شده است.
 
وی همچنین با تأکید بر اهمیت و ضرورت جذب سرمایه‌گذاری در توسعه شهری، خواستار تشکیل دبیرخانه سرمایه‌گذاری در شهرداری تبریز شد.
 
معاونان استاندار، فرماندار تبریز و مدیران کل حاضر در جلسه نیز به بیان توضیحات لازم درخصوص مسائل مطرح‌شده از سوی شهردار و اعضای شورای شهر تبریز پرداختند.