اولین دوره مسابقات رباتیک، ویژه دانش آموزان در تبریز برگزار خواهد شد.
دبیر برگزاری مسابقه تبریز کاپ با اشاره به اهمیت آموزش ساخت ربات به دانش آموزان گفت: شرکت کنندگان در این مسابقه، در بخش های مختلف از جمله ربات جنگجو، ربات آتش نشان، ربات فوتبالیست، ربات خدمتکار و مسیر یاب آزاد به رقابت خواهند پرداخت.
علی یزدانی افزود:در این مسابقات که ۱۵ الی ۱۷ مرداد ماه سالجاری در تبریز برگزار خواهد شد، تمامی دانش آموزان با رده ی سنی ۵ سال و بالاتر می توانند شرکت کنند.
وی بیان کرد: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به وبسایت tabrizrobot.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۹۳۶۴۱۱۳۰۶۰ تماس حاصل کنند.
علی یزدانی هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد یک مسابقه برای رقابت سالم و آشنا کردن خانواده ها با مسابقات رباتیک و شناخت و پرورش استعدادها و سوق دادن برای شرکت در المپیادها و مسابقات بین المللی و معرفی آنها به بازار کار جهت توسعه صنعت کشورمان خواند.
دبیر برگزاری تبریز کاپ با اشاره به نقش علم رباتیک در جامعه مدرنیته امروز و نقش دانش آموزان امروز که آینده سازان فردا هستن با تلفیق این دو مقوله برای پیش برد اهداف جامعه پویا و بانشاط خاطر نشان کرد : شاید در این برهه زمانی انجام این مهم پررنگ بنظر نرسد ولی در آینده ای نه چندان دور خواهیم دید که بخشی از زندگی همه افراد جامعه علم رباتیک و هوش مصنوعی خواهد بود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :