برگزاری اولین دوره مسابقات رباتیک دانش آموزی در تبریز
برگزاری اولین دوره مسابقات رباتیک دانش آموزی در تبریز

اولین دوره مسابقات رباتیک، ویژه دانش آموزان در تبریز برگزار خواهد شد. دبیر برگزاری مسابقه تبریز کاپ با اشاره به اهمیت آموزش ساخت ربات به دانش آموزان گفت: شرکت کنندگان در این مسابقه، در بخش های مختلف از جمله ربات جنگجو، ربات آتش نشان، ربات فوتبالیست، ربات خدمتکار و مسیر یاب آزاد به رقابت خواهند […]

اولین دوره مسابقات رباتیک، ویژه دانش آموزان در تبریز برگزار خواهد شد.
دبیر برگزاری مسابقه تبریز کاپ با اشاره به اهمیت آموزش ساخت ربات به دانش آموزان گفت: شرکت کنندگان در این مسابقه، در بخش های مختلف از جمله ربات جنگجو، ربات آتش نشان، ربات فوتبالیست، ربات خدمتکار و مسیر یاب آزاد به رقابت خواهند پرداخت.
علی یزدانی افزود:در این مسابقات که ۱۵ الی ۱۷ مرداد ماه سالجاری در تبریز برگزار خواهد شد، تمامی دانش آموزان با رده ی سنی ۵ سال و بالاتر می توانند شرکت کنند.
وی بیان کرد: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به وبسایت tabrizrobot.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۹۳۶۴۱۱۳۰۶۰ تماس حاصل کنند.
علی یزدانی هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد یک مسابقه برای رقابت سالم و آشنا کردن خانواده ها با مسابقات رباتیک و شناخت و پرورش استعدادها و سوق دادن برای شرکت در المپیادها و مسابقات بین المللی و معرفی آنها به بازار کار جهت توسعه صنعت کشورمان خواند.
دبیر برگزاری تبریز کاپ با اشاره به نقش علم رباتیک در جامعه مدرنیته امروز و نقش دانش آموزان امروز که آینده سازان فردا هستن با تلفیق این دو مقوله برای پیش برد اهداف جامعه پویا و بانشاط خاطر نشان کرد : شاید در این برهه زمانی انجام این مهم پررنگ بنظر نرسد ولی در آینده ای نه چندان دور خواهیم دید که بخشی از زندگی همه افراد جامعه علم رباتیک و هوش مصنوعی خواهد بود.