به گزارش قلم پرس از مراغه، خیرالله خادمی امروز در بازدید از آزاد راه در حال ساخت مراغه- هشترود اظهار داشت: ۴۰ میلیارد ریال برای ادامه عملیات آزاد راه مراغه – هشترود تخصیص یافته است. معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تخصیص این اعتبار عملیات اجرایی این طرح پس از مدتی رکود دوباره از […]

به گزارش قلم پرس از مراغه، خیرالله خادمی امروز در بازدید از آزاد راه در حال ساخت مراغه- هشترود اظهار داشت: ۴۰ میلیارد ریال برای ادامه عملیات آزاد راه مراغه – هشترود تخصیص یافته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تخصیص این اعتبار عملیات اجرایی این طرح پس از مدتی رکود دوباره از سرگرفته شده است.

خادمی افزود: با این میزان اعتبار ۳۲ کیلیو متر از مسیر در قطعات ۲ و ۳ زیر بار ترافیک می‌رود.

وی اضافه کرد: تامین ۵۰ تا ۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای سرعت بخشیدن به اجرای طرح در سال جاری از برنامه های دولت است.

به گفته، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برای تکمیل مسیر ۱۱۰ کیلومتری آزاد راه مراغه – هشترود یک هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

خادمی افزود: با بهره‌برداری از این طرح تردد شهروندان سه استان شمال‌غرب به مرکز کشور تسهیل می شود.

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: این آزاد راه نیاز اساسی ۳ میلیون نفر از جمعیت استان های شمالغرب برای تردد به مرکز کشور است.

علی علیزاده افزود: سرعت بخشیدن به اجرای این طرح نیاز اساسی اهالی شهرهای منطقه برای سرعت در تردد و کاستن از تصادفات مرگبار جاده است.

وی اضافه کرد: با توجه به پیشرفت بالای ۷۶ درصدی قطعات ۲ و ۳ بر سرعت بخشیدن تکمیل این دو قطعه برای بهره برداری تاکید کرد.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز در این بازدید افزود: در طول سه سال گذشته ۱۱۲ نفر براثر حوادث رانندگی در جاده فعلی مراغه هشترود جان خود را از دست داده‌اند.

سیدعلی موسوی، خواستار سرعت بخشیدن به اجرای طرح و بهره برداری از قطعه‌های ۲ و ۳ برای کاستن از حوادث رانندگی شد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۷