ایجاد مصالحه در ۳۰ پرونده قتل عمد با تلاش مرکز توسعه حل اختلاف و داوری استان فارس
ایجاد مصالحه در ۳۰ پرونده قتل عمد با تلاش مرکز توسعه حل اختلاف و داوری استان فارس

خبرگزاری میزان -رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۰ فقره قتل عمد در فارس به مصالحه رسیده و با برقراری صلح و سازش محکومان به قصاص از طناب دار رهایی یافتند. حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی اظهار داشت: برقراری صلح و سازش در پرونده‌های قضائی از اولویت‌های مجموعه […]

خبرگزاری میزان -رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۰ فقره قتل عمد در فارس به مصالحه رسیده و با برقراری صلح و سازش محکومان به قصاص از طناب دار رهایی یافتند.

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی اظهار داشت: برقراری صلح و سازش در پرونده‌های قضائی از اولویت‌های مجموعه محسوب می‌شود و خوشبختانه استان فارس در ۷ سال متوالی موفق به کسب رتبه برتر در زمینه صلح و سازش در پرونده‌های قتل شده است.

وی اظهار داشت: شورای حل اختلاف با بهره مندی از ظرفیت افراد توانمند و معتمدان و ریش سفیدان برای برقراری صلح و سازش و ترغیب هم نوعان به گذشت گام مهمی برداشته و آثار و ثمرات آن در جامعه مشهود می‌باشد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه تعداد ۶۲ هزار فقره پرونده به مرکز توسعه حل اختلاف استان وارد شده و از این تعداد بیش از ۳۷ هزارفقره پرونده قابلیت صلح و سازش را داشته که تلاش می‌شود در مسیر سازش قرار گیرد و منجر به مصالحه شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به اهداف راه‌اندازی ستاد صبر در کشور نیز گفت: مهمترین هدف تشکیل این ستاد گسترش فرهنگ صلح و سازش و ارتقای فرهنگ مدارا و مروت، کاهش ورودی پرونده در دستگاه قضا و به تبع آن کاستن از جمعیت کیفری زندان‌هاست که در این راستا نیز مشارکت و همکاری سازمان‌ها و نهاد‌ها با دستگاه قضایی مورد نیاز است.

وی با اشاره به تأکیدات و نگاه ویژه حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای ریاست جدید معظم قوه قضاییه در خصوص لزوم بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه، از عموم مردم خواست تا در سال جاری نیز با دستگاه قضایی در مسیر ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش، تعامل و همکاری داشته باشند.

انتهای پیام/