استانداری ها به امامزاده تبدیل شده اند /نگرانی از توسعه نامتوازن شهرها
استانداری ها به امامزاده تبدیل شده اند /نگرانی از توسعه نامتوازن شهرها

معاون عمرانی جدید استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: امروز در همه استان‌ها وقتی کاری در یک اداره حل نمی‌شود راحت‌ترین کار مراجعه و دیدار با استاندار بوده و به قولی تاکسی خور استانداری خوب بوده و اخیرا نیز تبدیل به امامزاده شده و هر کسی می‌خواهد کاری بکند به استانداری متوسل می‌شود. به گزارش قلم پرس، جواد […]

معاون عمرانی جدید استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: امروز در همه استان‌ها وقتی کاری در یک اداره حل نمی‌شود راحت‌ترین کار مراجعه و دیدار با استاندار بوده و به قولی تاکسی خور استانداری خوب بوده و اخیرا نیز تبدیل به امامزاده شده و هر کسی می‌خواهد کاری بکند به استانداری متوسل می‌شود.

به گزارش قلم پرس، جواد رحمتی بعد از ظهر امروز در مراسم معارفه خود به‌عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در دوران حساسی از انقلاب قرار داریم و به واسطه کارهایی که انجام داده‌ایم در بخشی از مسائل موجود سهیم هستیم، اظهار داشت: وقتی وضعیت به این مرحله رسیده بخشی از برخی مسائل ناشی از عملکرد خود ما بوده و با توجه به اموری که  بعد از انقلاب در سیستم مدیریتی تجربه کرده‌ایم کماکان احساس می‌کنیم به پختگی لازم در برخی مسائل نرسیده‌ایم.

نگرانی از توسعه نامتوازن شهرها

وی با بیان اینکه اگر امروز از توسعه نامتوازن شهرها نگران هستیم این امر ناشی از عملکرد خود ما بوده است، افزود: از آنجایی که نمادهای ماندگار تمدن در کارهای حوزه معماری و عمرانی به یادگار می‌ماند، این حوزه در هر دوره سبک و سیاق خود را داشته و حکام هم در خلق آثار ماندگار تاثیرگذار بودند و تنها صحبت از کار کمی نبوده که بگوییم به این میزان راه سازی انجام داده‌ایم چرا که همه این امور کارهای روزمره هر جامعه است.

معاون عمرانی جدید استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: آنچه امروز در دنیا مورد توجه بوده آثار ماندگار است، همچنان که آثاری از گذشته مانده و به وجود آنها فخر می‌کنیم روزی نسل‌های آینده هم ما را قضاوت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: من در این مسوولیت سعی می‌کنم  دچار کارهای روزمره نشوم تا در کانالی که دیگران  برای من ایجاد کرده‌اند گرفتار شده و ناچاراً آن راه را ادامه دهم، باید قبول کنیم ساختاری وجود دارد که نیاز به اصلاح دارد البته بخش از این مسائل مربوط  به کلان کشوری است.

استانداردسازی رفتار اداری در حوزه ها باید ایجاد شود

رحمتی بیان کرد: اینکه هر کسی ادای پلیس خوب را در می‌آورد و می‌خواهد در جامعه محبوب شود، چه در حوزه نمایندگی و چه در حوزه اداری کاری اشتباه بوده و قطعاً این‌گونه مسائل در حوزه کاری ما اتفاق نخواهد افتاد و استانداردسازی رفتاری اداری در حوزه‌ها باید ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز در همه استان‌ها وقتی کاری در یک اداره حل نمی‌شود راحت‌ترین کار مراجعه و دیدار با استاندار بوده و به قولی تاکسی خور استانداری خوب بوده و اخیراً نیز تبدیل به امامزاده شده و هر کسی می‌خواهد کاری بکند به استانداری متوسل می‌شود.

معاون عمرانی جدید استاندار آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: زمانی که  حقوق شهروندی آموزش داده شده و جامعه مدنی مطرح شد حقوق متقابل مردم و دولت بر یکدیگر مطرح می‌شود و باید مردم عادت کنند، قانون را یاد بگیرند.

وی با بیان اینکه در برخی ملاقات‌های عمومی که برگزار می‌شد شاهد بودم برخی معاونت‌ها پول توزیع می‌کردند، در حالی که وظیفه معاونت عمرانی صرفاً حل مسئله اشتغال نیست، اضافه کرد: در حوزه کارهای عمرانی سعی خواهیم کرد یکسری مسائل از جمله پیگیری پروژه‌ها و اصلاح امور مخصوصاً در بحث نظارت بر شهرداری‌ها با توجه به فسادی که در حوزه شهری و مدیریت شهری حاکم بوده و کم و بیش همه با آن مواجه هستیم باید رصد شده و روزنه‌های فساد را ببندیم را انجام بدهیم.

رحمتی تاکید کرد: اینکه بتوانیم خلق ثروت کرده و گردش مالی استان را افزایش دهیم یکی از کارهای اساسی بوده و با وجود مشکلات مالی دولت و جنبه‌های روانی تحریم‌ها باید خودمان را برای گذر از این شرایط آماد کنیم.