به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بلغارستان در اقدامی که واکنش وزارت خارجه روسیه را در پی داشت، از اخراج یک دیپلمات مسکو از بلغارستان خبر داد. شبکه «تی آر تی» و «اسپوتنیک» روز پنجشنبه گزارش دادند، وزارت خارجه بلغارستان یک دیپلمات روسیه را «عنصر نامطلوب» اعلام کرد و از او خواست این کشور عضو […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بلغارستان در اقدامی که واکنش وزارت خارجه روسیه را در پی داشت، از اخراج یک دیپلمات مسکو از بلغارستان خبر داد.

شبکه «تی آر تی» و «اسپوتنیک» روز پنجشنبه گزارش دادند، وزارت خارجه بلغارستان یک دیپلمات روسیه را «عنصر نامطلوب» اعلام کرد و از او خواست این کشور عضو اتحادیه اروپا را ترک کند.

وزارت خارجه روسیه بلافاصله بعد از رسانه‌ای شدن اخراج یک دیپلمات مسکو از بلغارستان، خطاب به این کشور اروپایی اعلام کرد، روسیه این اقدام را تلافی خواهد کرد.

اقدام بلغارستان در حالی انجام شده که در روزهای اخیر تنش‌ها میان آمریکا و برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با روسیه شدت یافته است.

در همین راستا اخیرا جمهوری چک و برخی دیگر از کشورهای اروپایی اقدام به اخراج دیپلمات‌های روس دست زدند و مسکو هم این اقدامات را با اخراج دیپلمات‌های آنها جواب داد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/