اختصاص ۳۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای ۱۲ پروژه حیاتی آب در آذربایجان شرقی
اختصاص ۳۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای ۱۲ پروژه حیاتی آب در آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی از اختصاص ۳ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار در سفر استانی رئیس جمهور برای اجرای ۱۲ پروژه حیاتی و اولویت دار استان در حوزه آب خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یوسف غفارزاده  صبح امروز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص نتایج سفر استانی رئیس جمهور […]مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی از اختصاص ۳ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار در سفر استانی رئیس جمهور برای اجرای ۱۲ پروژه حیاتی و اولویت دار استان در حوزه آب خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یوسف غفارزاده  صبح امروز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص نتایج سفر استانی رئیس جمهور به آذربایجان‌شرقی اظهار کرد:دومین استان موفق به لحاظ تعریف بیشترین پروژه و تخصیص اعتبار برای آنها هستیم به گونه‌ای که در بخش آب و برق پروژه‌هایی با اعتباری نزدیک به ۶ هزار میلیارد تومان در این سفر مصوب شدند.

وی با بیان اینکه سهم بخش آب استان از این اعتبارات سه هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان است، افزود: بر این اساس برای ۱۲ پروژه حیاتی استان همچون انتقال آب ارس به تبریز، تکمیل سدهای شهریار و گرمی چای میانه، سد ونیار، آیدوغموش، پیغام چایی، آبرسانی به میانه، مرند و سهند اعتباراتی در نظر گرفته شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در این سفر برای ۹۵ درصد پروژه‌های اساسی حوزه آب استان  تخصیص اعتبار صورت گرفت که همگی جزو پروژه‌های اولویت‌دار وزارت نیرو نیز هستند و بلافاصله پس از این سفر نیز اجرای تمام این پروژه‌ها تسریع شده و در آینده نزدیک بخشی از اعتبارات مصوب در سفر استانی رئیس جمهور به این پروژه‌ها نیز تخصیص خواهد یافت.

غفارزاده خاطرنشان کرد: پروژه‌های آب چه در بخش شرب و چه در بخش های دیگر از جمله کشاورزی پروژه‌های بنیادی و اولویت‌دار هستند و بر همین اساس پروژه‌های حوزه آب استان از جمله شهید سد شهید مدنی در سفر استانی مورد توجه قرار گرفته و بر اساس مصوبات این سفر در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز این پروژه ها به فراخور حجم و بزرگی تا سه سال آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

انتهای پیام/۶۰۰۳۶