آمریکا هر روز از سوی نیروهای مقاومت تحقیر می شود
آمریکا هر روز از سوی نیروهای مقاومت تحقیر می شود
امام جمعه تبریز با بیان اینکه آمریکا هر روز از سوی نیروهای مقاومت تحقیر شده و چپ و راست ا‌ز آنها سیلی می‌خورد، گفت: ارسال پیام درخواست آمریکا مبنی بر مساعدت ایران برای حل بحران فراگیر منطقه نه از روی خیرخواهی است بلکه از روی نیرنگ و ضعف جبهه استکبار برای رهایی از خنجر یمنی و سیلی مقاومت است.

به گزارش قلم پرس، آیت الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و‌ سیاسی جمعه تبریز در مصلای امام خمینی(ره) این شهر اظهار کرد: در  چندین سخنرانی پیاپی و اخیر رهبر معظم انقلاب دیدیم که ایشان پیاپی به مشارکت قوی تاکید می‌کنند به طوریکه از نگاه رهبر انقلاب مشارکت و حضور مردم از نحوه انتخاب‌شان مهم‌تر است و حتی در دیدار پرشور مردم قم، رهبر معظم انقلاب تاکیداتی در خصوص برخی افراد که سعی بر تضعیف کردن انتخابات دارند داشتند و حتی فرمودند که این افراد با تبلیغات منفی عملا می‌خواهند مشارکت‌ستیزی کنند و راهبرد دشمن را دنبال می‌کنند.

انتخابات مشروع‌ترین روش چیدمان قدرت سیاسی و دفاع‌ترین ایده حمایت از مردم است

وی افزود: انتخابات مشروع‌ترین روش چیدمان قدرت سیاسی و دفاع‌ترین ایده حمایت از مردم است.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه کاهش مشارکت هیچ منفعتی ندارد جز تضعیف مجریان قانون و ایجاد هرج و مرج در کشور، گفت: اسلام بنای خود را  در مشارکت عمومی گذاشته است و انتخابات ویترین حضور مردم در عرصه سیاسی و اجتماعی کشور است.

حضور و مشارکت در انتخابات جزو معروفات نظام اسلامی است

وی افزود: حضور و مشارکت در انتخابات جزو معروفات نظام اسلامی است و همه باید دیگران را به این معروف دعوت کنند زیرا امر به معروف همان امر به انتخابات و مشارکت گسترده است.

نامزدها در تبلیغات انتخاباتی اسراف نکنند

امام جمعه تبریز خطاب به کسانی که نامزد انتخابات هستند، گفت: در  مساله اسراف دقت کنند و در تبلیغات اسراف نکنند البته با همت صدا و سیما ایران به ازای هر یک حوزه انتخابی یک کانال تلویزیونی ۲۴ ساعته اختصاص داده شده است و همچنین تلوبیون نیز  یک صفحه در اختیار هر نامزد قرارخواهد داد تا آنها به راحتی اطلاعات مکتوب و ویدوهای  را در آن صفحه بارگذاری کنند.

وی متذکر شد: در لبیک به درخواست رهبری باید با جان گفت که رهبرا ما در این میدان به خوبی امتحان خواهیم داد  و اتحاد خود را نشان داده و و نقشه عمر و عاصان را به هم خواهیم ریخت.

 فلسطین به بزرگترین قربانگاه دنیا تبدیل شده است

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه به مساله فلسطین اشاره کرد و گفت: فلسطین در حال حاضر به بزرگترین قربانگاه دنیا تبدیل شده است و با اینکه اهداف صهیونیستی‌ها در جنگ با غزه محقق نشده است اما آنها همچنان به کشتار وحشیانه خود ادامه می‌دهند.

اعتراف آمریکایی‌ها به غیرممکن بودن از بین بودن حماس

وی خاطرنشان کرد: دیروز شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی  در گزارشی اعلام کرد که وزیر خارجه آمریکا در نشستی  با کابینه جنگ این رژیم اعلام کرده است که از بین بردن جنبش حماس غیرممکن است.

آل‌هاشم  افزود: البته چند روز پیش سخنگوی کاخ سفید هم اعلام کرد که نمی‌توان یک اندیشه را در میدان نبرد از بین برد و  آمریکا به شدت نگران وضعیت رژیم صهیونیست‌ها هستند.

وی به سفر وزیر خارجه آمریکا  به منطقه و دیدار با سران بخشی از منطقه و نخست وزیر کودک‌کش رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: در این دیدارها بازگشت اهالی شمال باریکه غزه مورد موافقت این رژیم قرار نگرفت و البته قرار هم نبود مورد موافقت قرار گیرد.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: آمریکا با اتخاذ چنین سیاست در کنار پلیس بد (صهیونیست‌ها) می‌خواهد نقش پلیس خوب را ایفا کند تا از این طریق از مسوولیت مستقیم خود از نسل کشی در غزه شانه خالی کند و جایگاه منفور و غضب شده خود را احیا کند. 

وی توضیح داد: آمریکا در اثر حمایت نامحدود و کورکورانه از جنایت رژیم کودک‌کش با استفاده از حق وتو برای جلوگیری از آتش‌بس شریک جرم است نه یک کشور بی‌طرف!

آل‌هاشم با تاکید بر اینکه اهداف سفر وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه چند وجهی است، گفت: کمک به رژیم صهیونیستی برای خروج از باتلاق غزه،  احیای پروژه عادی‌سازی میان ریاض و‌ تل‌آویو،  تحویل یک رژیم آپارتاید، تحمیل هزینه بازسازی ویرانی‌های ناشی از حملات وحشیانه صهیونیست بر دوش کشورهای عربی و  سخن گفتن در رابطه با تشکیل دو دولت از جمله این اهداف است.

وی متذکر شد: اما بزرگترین هدف این سفر فشار به کشورهای منطقه است تا در تسلیم ارجاع پرونده اتهامات نسل‌کشی رژیم صهیونیستی  به دیوان بین‌المللی در خصوص آفریقاست چراکه  مشارکت دولت بایدن به خوبی می‌داند در صورت محکوم شدن اسراییل، پای آمریکا هم گیر است.

امام جمعه تبریز بیان داشت: وزیر حیله‌گر آمریکا هر دغل‌بازی هم در بیاورد و صدها بار هم به منطقه سفر کند بازهم  نمی‌تواند لکه ننگین نسل‌کشی و کودک‌کشی را از پیشانی آمریکا و اسرائیل پاک کند.

وی خطاب به وزیر امور خارجه آمریکا گفت: آقای بینکن این جنایت‌ها همچون جنایت قبلی شما در هیروشیما و سوریه و عراق و یمن در تاریخ ثبت و ضبط شده است و اصلا دور نیست  که جهانیان از کارهای شما به تنگ بیاییند و یک صدا بگویند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل؛ لعنت خدا بر شما باد “. 

نماینده ولی‌فقیه در استان یادآور شد: شعار مرگ بر آمریکا از ایران آغاز شده است و الان شعار همه آزادی‌خواهان است و روز به روز هم رساتر می‌شود.

آمریکا هر روز از سوی نیروهای مقاومت تحقیر شده و چپ و راست سیلی می‌خورد

امام جمعه تبریز گفت: آمریکا هر روز دارد از نیروهای مقاومت تحقیر می‌شود و  و چپ و راست سیلی مقاومت را می‌خورد و حتی ارتش سلحشور یمن کشتی جنگ را که عازم کمک به اسرائیل بود را با موشک زد، نیروی مقاومت عراق هم نیروهای آمریکا و  پایگاه آنها راکت باران کرد و ایران نیز  نفتکش را به سرقت رفته ایرانی را با اقتدار پس گرفت.

وی اضافه کرد: حال ارسال پیام درخواست آمریکا مبنی بر مساعدت ایران برای حل فراگیر بحران منطقه نه از روی  خیرخواهی است بلکه از روی نیرنگ و ضعف جبهه استکبار برای رهایی از خنجر یمنی و سیلی مقاومت است. 

تجاوز به یمن از سوی آمریکا و انگلیس هرگز قابل توجیه نیست

وی گفت: بامداد امروز ائتلاف آمریکایی انگلیسی با حمایت کانادا به حمله یمن رای موافق دادند؛  تجاوز به یمن مطلقا به هیچ وجه قابل توجیه  نیست و زیرا تهدیدی برای کشتی‌رانی بین‌المللی با  حملات شیرمردان یمن متوجه نیست جز برای  کشتی‌های  اسراییلی و کشتی‌های عازم به بنادر رژیم صهیونیستی. که این سلحشوران با این تهدیدها همچنان به کار خود ادامه داده  و با این حملات بزدلانه متوقف نخواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان داشت:  این روزها ایام امتحانات است و برای همه دانش آموزان دانشجویان و طلاب آرزوی موفقیت دارم زیرا  یکی از راه‌های توسعه پایدار و تضمین آینده کشور آموزش نسل جوان و تحصیل کرده است.

وی با بیان اینکه بنده سفری برای معرفی امام جمعه شهرستان هوراند و بازدید از روستای پشتاق داشتم گفت:  وضعیت این روستا در سال گذشته بسیار ناگوار بود که با عنایت استاندار و دستگاه‌های مربوطه کارهای بزرگی انجام گرفت به طوریکه پریروز به این روستا رفتم و الحق باید به مسوولان شرکت گاز که به روستای صعب‌العبور گازرسانی کردند تا  از نعمت گاز بهره‌مند شوند آفرین گفت و از کمیته امداد و بنیاد مسکن و آب و فاضلاب منطقه‌ای و راهداری تشکر دارم که هر چه در توان داشتند را برای این روستا گذاشتند. 

آل‌هاشم افزود: باور نمی‌کنید که چقدر اهالی روستا خوشحال بودند و این دل همه ما را شاد کرد.

وی یادآور شد: مراسمی برای سالگرد حاج قاسم در خداآفرین برگزار شد؛ عزیزان مشکلات خود با سازمان منطقه آزاد ارس و منابع طبیعی را با بنده مطرح کردند و بنده از همین تریبون از این دستگاه‌های مربوطه در رابطه با زمین‌های این اهالی را حل کنند.

پیروزی تیم ملی فوتبال یکی از راه‌های بالا رفتن اتحاد و نشاط اجتماعی است

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به اینکه امروز افتتاحیه جام ملت‌های آسیایی در قطر است، افزود: یکی از راه‌های بالا رفتن اتحاد و نشاط اجتماعی پیروزی و موفقیت ملی و بین‌المللی است تیم فوتبال ایران مدت‌هاست در جام ملت‌های آسیایی قهرمان نشده است که ما برای این دوره از مسابقات جام ملت‌های آسیایی برای همه آنها آرزوی موفقیت داریم.

وی در اعلام مناسبت‌های هفته به فرا رسیدن ماه رجب، ولادت امام محمدباقر و شهادت امام هادی اشاره کرد.

امام جمعه تبریز یادآور شد: این هفته، هفته پاک است و  هوای پاک به منظور جلب توجه مردم به موضوعات مربوط به حفاظت محیط زیست و تامین زندگی سالم روزهای نمادین خاصی برای حفظ محیط زیست تعریف کرده است که از آنها می‌توان به روز زمین پاک هوای پاک اشاره کرد و امید است همگان در راستای رعایت کردن زمین پاک و هوای پاک دقت لازم را داشته باشند.

وی در بخش خطبه‌های عبادی با اشاره به حلول ماه رجب، گفت: فردا روز ولادت امام محمدباقر(ع) است و این امام در بین ائمه آخرین شاهد حادثه کربلاست و در آن زمان فقط ۴ سال داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: دوران امامت امام محمدباقر(ع)، ۱۹ سال است و بزرگترین لقب او باقرالعلوم یا شکافنده علم است.

وی خاطرنشان کرد: امام باقر(ع) حقایق شگفت‌انگیز دنیا را پیدا کرد و به جهان نشان داد.

آل‌هاشم با بیان اینکه اولین روز رجب با ولادت امام محمدباقر(ع) شروع شد، گفت: این ماه فرصتی است تا خدا را صدا بزنیم و دعا کنیم.

وی گفت: اگر خدا را زدیم باید با نیت خالصانه داشته باشیم؛ باید نسبت به اعمالی که داریم ترس داشته باشیم و به رحمت خدا امید داشته باشیم، به هنگام دعا با تضرع خدا را صدا بزنیم.

انتهای پیام/