به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، دنی آلوس در سال ۲۰۰۲ در سن ۱۹ سالگی برزیل را ترک کرد و دوران خوبی در اروپا داشت و سپس بار دیگر به کشور خود بازگشته است. اکنون بیماری همه گیر برزیل را سخت تحت تأثیر قرار داده است اما افزایش فاصله بین فقیر و غنی […]

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، دنی آلوس در سال ۲۰۰۲ در سن ۱۹ سالگی برزیل را ترک کرد و دوران خوبی در اروپا داشت و سپس بار دیگر به کشور خود بازگشته است. اکنون بیماری همه گیر برزیل را سخت تحت تأثیر قرار داده است اما افزایش فاصله بین فقیر و غنی است که به ویژه او را آزار می دهد.

طبق نظرسنجی Penssan در اواخر سال گذشته، ۱۹ میلیون نفر در برزیل بسیار فقیر هستند و نمی توانند آنچه لازم دارند بخورند. ۱۱۷ میلیون نفر دیگر، یعنی بیش از نیمی از جمعیت، در معرض “ناامنی غذایی” هستند، به این معنی که آنها به اندازه کافی روزانه غذا نمی خورند.

دنی آلوس گفت: این مساله ای است که مرا شوکه کرده است. من نمی توانم این تفاوت فاحش در جامعه را درک کنم. تکان دهنده است. من در جایی بزرگ شدم که مثل مزرعه بود و پول نداشتیم اما چیزهایی را رد و بدل کردیم. آن زمان این جامعه انسانی تر بود. بعد از آن، وقتی برزیل را ترک کردم زندگی واقعی دیگری را شروع کردم. من نمی خواهم به عنوان یک مرد متفاوت از دیگران دیده شوم اگرچه این سخت است زیرا مردم فقط در مورد پول صحبت می کنند مثل اینکه مهمترین چیز در جهان پول است. من اینطور فکر نمی کنم و معتقد هستم مردم احساس مهم در زندگی را فراموش کردند.

در طی ۱۷ سال دوری از کشورش، چیزهای زیادی برای آلوس تغییر کرد. او ۴۰ عنوان قهرمانی کسب کرد، مشهور شد، ثروتمند شد و در تیم هایی چون سویا، بارسلونا، یوونتوس و پاری سن ژرمن بازی کرد.

او هنگامی که در سال ۲۰۱۹ برای سائوپائولو امضا کرد، رویایی را تحقق بخشید، باشگاهی که در طول زندگی خود از آن حمایت می کرد.

آلوس درباره وضعیت نه چندان خوب بارسلونا  و لیونل مسی در سالهای اخیر گفت: من چندین بار به مسی گفته ام و الان هم می گویم که بهترین جا برای او همین تیم است. او قبلاً به من مشاوره داد تا بتوانم به بارسلونا بیایم. حالا من آن گفت‌وگو را به او یادآوری کرده ام. بعد از رفتن از بارسلونا پشیمان می شوید. خود من خیلی سخت تلاش کردم تا خودم را نشان دهم و دوباره به بارسلونا بپیوندم ولی نشد.

مدافع راست برزیلی در پایان گفت: من نمی دانم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد اما آنچه می توانم بگویم اگر تصمیم بگیرم که مربی شوم بسیار آماده خواهم بود. دوست دارم در جام جهانی ۲۰۲۲ به عنوان آخرین تورنمنت فوتبالی همراه تیم ملی برزیل باشم و باید تا آن موقع آمادگی بالای بازی خودم را حفظ کنم.

انتهای پیام