خبرگزاری میزان – یدالله موحد در ویژه برنامه شوق رهایی به مناسبت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد استان کرمان (جشن گلریزان) با اشاره به آزادی ۱۵ مددجوی جرایم غیرعمد کرمانی اظهار کرد: مجموع بدهی مددجویان آزاد شده به مناسبت سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) در کرمان ۲۶ میلیارد تومان بوده است که در این راستا […]

خبرگزاری میزان – یدالله موحد در ویژه برنامه شوق رهایی به مناسبت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد استان کرمان (جشن گلریزان) با اشاره به آزادی ۱۵ مددجوی جرایم غیرعمد کرمانی اظهار کرد: مجموع بدهی مددجویان آزاد شده به مناسبت سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) در کرمان ۲۶ میلیارد تومان بوده است که در این راستا ۲۰ میلیارد تومان گذشت شاکی خصوصی حاصل و شش میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با اشاره به این مطلب که در حال حاضر ۱۴۵ مددجوی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان حضور دارند، اظهارداشت: ۱۴ میلیارد تومان برای آزادی این افراد نیاز است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به اینکه مردم استان کرمان و خیران همواره در انجام امور خیر پیشگام و مثال زدنی هستند، خاطرنشان کرد: استان کرمان به لحاظ اینکه دیار کریمان است و مردم آن اهل کرامت، جود و سخاوت هستند همواره در انجام اشکال مختلف امر خیر از جمله اهدای بسته‌های معیشتی به نیازمندان، کمک به افراد تحت پوشش کمیته امداد و کمک به زندانیان نیازمند و محروم در سطح کشور خوش درخشیده است.

موحد با تاکید بر این مطلب که در ماه مبارک رمضان امسال نیز ارقام خوبی برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی جمع آوری شده است، عنوان کرد: امیدواریم که با توسعه این کمک‌ها شاهد ایجاد زمینه آزادی تعداد بیشتری از مددجویان جرایم غیرعمد و نیازمند باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شاکیانی که بخشی از طلب خود را می‌بخشند یکی از بزرگترین خیران ستاد دیه به شمار می‌روند، گفت: کریم به فردی گفته می‌شود که به لحاظ شرافت ذاتی خود همواره بخشنده است و حتی اگر از او درخواست نشود، بخشش خود را در راه رضایت پروردگار انجام می‌دهد و از این رو امام حسن مجتبی (ع) مظهر جود، سخاوت، کرامت و فضیلت هستند و همواره شخصیت ایشان به شکلی بوده که به فقرا و نیازمندان توجه ویژه‌ای داشته اند و صمیمانه پای درددل آن‌ها می‌ایستادند و سعی می‌کردند به مستمندان کمک کنند.

رییس کل دادگستری استان کرمان اظهارداشت: خیران در سطح ملی و استانی با تاسی از آموزه‌های مکتب امام حسن (ع) در میدان کمک به همنوعان خود حضور دارند و در این زمینه اقدامات کریمانه‌ای را انجام می‌دهند.

موحد یادآور شد: نمونه‌ای از کمک‌های خیران و کریمان را می‌توان در اقدام سربازی دید که در نقطه صفر مرزی و غربت مشغول به خدمت بوده و تمام درآمد و حقوق خود از خدمت سربازی را برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اهدا کرده است و نمونه دیگر خانواده شهیدی هستند که تمام حقوق مالی شهید را برای آزادی زندانیان اختصاص داده اند.

وی با اشاره به اقدام یکی از ورزشکاران افتخار آفرین کشور در اهدای مدال ورزشی خود برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و نیازمند، تصریح کرد: جامعه اسلامی ما به وجود این عزیزان و خیران افتخار می‌کند.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: خواهش مجموعه قضایی از مردم این است که با تاسی از امام حسن مجتبی (ع) در حد توان و مقدورات و وسع مالی خود حتی اگر اندک باشد در این کار خیر به مانند سایر کار‌های خیر کمک کنند، زیرا با هر میزان کمکی که پرداخت شود؛ غصه از چهره یک فرد گرفتار برداشته می‌شود و برق شادی در چشمان آن فرد گرفتار و خانواده وی خواهد درخشید.

موحد خاطرنشان کرد: مردم استان کرمان در سال گذشته در طرح آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد در مکتب حاج قاسم سلیمانی زمینه آزادی ۳۸۰ مددجوی جرایم غیرعمد و مالی را فراهم کردند و بسیاری از شکات نیز به حرمت نام شهید سلیمانی از طلب خود گذشتند که جای تقدیر دارد.

انتهای پیام/