به گزارش ایسنا، سعید آذری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام در خصوص استقبال مسئولان عربستانی از کاروان فولاد در این کشور نوشت: “سال ۱۹۷۱ دیپلماسی، پینگ‌پنگ جهان و روابط بین‌الملل کشورها را دگرگون کرد. فوتبال به مراتب ورزش تاثیرگذارتر و قدرتمندتری در تاریخ ورزش جهان است. آن حد تاثیرگذار که به راحتی می‌تواند بسیاری […]

به گزارش ایسنا، سعید آذری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام در خصوص استقبال مسئولان عربستانی از کاروان فولاد در این کشور نوشت:

“سال ۱۹۷۱ دیپلماسی، پینگ‌پنگ جهان و روابط بین‌الملل کشورها را دگرگون کرد.

فوتبال به مراتب ورزش تاثیرگذارتر و قدرتمندتری در تاریخ ورزش جهان است. آن حد تاثیرگذار که به راحتی می‌تواند بسیاری از روابط دیپلماتیک را که به تیرگی گراییده، بهبود ببخشد.

ورزش محل دوستی، تشریک مساعی و انسانیت است.

کاش همه چیز در قالب دوستی و محبت حرکت کند و مانند محیط ورزش، دیگر محیط‌های موجود در توسعه دوستی‌ها و روابط سختی‌های خاص خود را تسهیل کند.

رفتار مقامات فدراسیون فوتبال عربستان در استقبال و امور مربوط به ورود تیم فولاد خوزستان ایران به ریاض من را به یاد آن دیپلماسی معروف پینگ‌پنگ انداخت، رفتاری بسیار محترمانه و مودبانه که ما انتظارش را نداشتیم و به نوعی احساس غرور کردیم. شاید هم به خاطر حرکات و مصاحبه‌هایی بود که من قبل از ورود و پرواز به عربستان داشتم ولی روی هم رفته باید بگویم درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد / نهال دشمنی برکن که رنج بی‌شمار آرد.

شاید دیپلماسی فوتبال را دنبال کنند. خدا چه می‌داند.

به امید موفقیت و سربلندی ایران و ایرانی”

انتهای پیام