آخرین وضعیت ثبت‌نام و پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی بررسی شد
آخرین وضعیت ثبت‌نام و پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی بررسی شد

آخرین وضعیت ثبت‌نام و پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در جلسه شورای مسکن استان آذربایجان شرقی بررسی شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی در این جلسه گفت: ۲۷۰ هزار متقاضی مسکن در استان  که در طرح نهضت ملی مسکن و در سامانه مربوطه ثبت نام کرده بودند پالایش شده و ۶۴ هزار […]


آخرین وضعیت ثبت‌نام و پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در جلسه شورای مسکن استان آذربایجان شرقی بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی در این جلسه گفت: ۲۷۰ هزار متقاضی مسکن در استان  که در طرح نهضت ملی مسکن و در سامانه مربوطه ثبت نام کرده بودند پالایش شده و ۶۴ هزار نفر حائز شرایط تشخیص داده شدند.

جواد رحمتی با بیان اینکه تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن، گام اول این طرح است، افزود: زمین مورد نیاز متقاضیان تبریز در شهرهای جدید سهند و شهریار تامین می‌شود و برای شهرهایی که هنوز زمین تامین نشده نیز باید هرچه سریع‌تر اقدام شود.
 
وی خاطرنشان کرد: متقاضیان مسکن در شهر جدید سهند حدود ۱۲ هزار نفر است که با این حساب مشکلی در تامین زمین در این شهر نخواهیم داشت.

رحمتی افزود: در شهر جدید شهریار هم  حدود ۲۴ هزار نفر متقاضی مسکن هستند که طبق تفاهم نامه جهاد خانه سازی با شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید حدود ۱۳۰ هکتار در فاز اول و در صورت عدم تکافو از اراضی ملی واقع در شهر جدید شهریار و گزینه‌هایی مانند الحاق یا تغییر کاربری در شهرک اندیشه و یا شهرک صیاد شیرازی مدنظر خواهد بود.
 
در این جلسه تصمیمات لازم برای تامین زمین در شهرهای زیر یکصد هزار نفر گرفته شد.