۹۹ درصد ظرفیت هتل‌های آذربایجان شرقی خالی است
۹۹ درصد ظرفیت هتل‌های آذربایجان شرقی خالی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: در تمام هتل‌هایی هم که پروتکل‌های اعلامی وزارت بهداشت رعایت می‌شود کمتر از یک درصد حضور دارند و 99 درصد ظرفیت هتل‌ها خالی است

به گزارش قلم پرس، احمد حمزه زاده ، درخصوص آمار اسکان در مراکز اقامتی استان اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد مقابله با کرونا در استان تمام مراکز اقامتی اعم از مهمان‌پذیرها و مهمانسراهای ادارات و هتل‌ها تعطیل‌شده است.

وی افزود: در تمام هتل‌هایی هم که پروتکل‌های اعلامی وزارت بهداشت رعایت می‌شود کمتر از یک درصد حضور دارند و ۹۹ درصد ظرفیت هتل‌ها خالی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی تشریح کرد: در حال حاضر در هتل‌های استان برای ۱۱هزار و ۵۰۰ نفر تخت وجود دارد که از این تعداد از روز ۲۸ اسفند به‌طور متوسط روزانه بین ۵۰ تا ۷۰ نفر در هتل‌های استان اقامت داشته‌اند و با توجه به تعداد تخت‌های موجود درصد اشغال تخت‌های استان حتی یک درصد هم نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مصوبات ستاد مقابله با کرونا در استان، تمام مراکز اقامتی نظارت و رصد می‌شود و در صورت تخلف بر اساس قانون برخورد می‌شود.