۲۵ هزار کشاورز متقاضی خرید تراکتور با تسهیلات بانک کشاورزی هستند
۲۵ هزار کشاورز متقاضی خرید تراکتور با تسهیلات بانک کشاورزی هستند

مدیربازاریابی و فروش گروه صنعتی تراکتورسازی ایران گفت: به همت تلاشگران شرکت تراکتورسازی ایران در سال‌جاری در نظر داریم، حدود 35 هزار دستگاه انواع تراکتور را تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی کنیم.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، ناصر قربانیان بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه  طی نیمه نخست امسال عرضه  ۱۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه تراکتور به کشاورزان صورت گرفته است، اظهار کرد: از تولید برنامه پیش‌بینی شده  سال‌جاری حدود ۱۲ هزار دستگاه باقیمانده و طبق مفاد جلسه کمیسیون کشاورزی تراکتورسازی ایران آمادگی برای تامین تقاضای بیشتر از این میزان را نیز دارد.

وی گفت: خوشبختانه امسال براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده نسبت به سال گذشته با افزایش ۴۰ درصدی تولید تراکتور در این مجموعه را شاهد هستیم.

۲۵ هزار کشاورز متقاضی خرید تراکتور با تسهیلات بانک کشاورزی هستند

قربانیان با اشاره به ثبت‌نام ۷۰هزار متقاضی در سامانه تراکتورسازی گفت: شرکت تراکتورسازی ایران از زمانی که  فروش مستقیم تراکتور به کشاورزان را آغاز کرده، توانسته جوابگوی ۲۵ هزار کشاورز به صورت مستقیم باشد و اکثر تقاضاهای نقدی را پاسخگو بوده اما در حدود ۲۵هزار کشاورز متقاضی خرید تراکتور  به شیوه تسهیلاتی از محل مکانیزاسیون کشاورزی هستند که منتظر ارائه تسهیلات اختصاصی به این بخش هستند تا بتوانند مالک تراکتور شوند.

از یکسال قبل تسهیلاتی برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی پرداخت نشده است

مدیر بازاریابی و فروش گروه صنعتی تراکتورسازی ایران  با ابراز تاسف که هیچ‌گونه تسهیلاتی برای بخش مکانیزاسیون کشاورزی از مهر سال گذشته پرداخت نشده، یادآور شد: تاکنون هیچ کدام از مصوبات اجرایی نشده از جمله مسائل و موضوعاتی  مانند بحث تسهیلات که خیلی مورد تاکید قرار گرفت در فرصت مقرر اجرایی شود که رئیس سابق مرکز توسعه مکانیزاسیون مبلغ ۵ هزار میلیارد تومانی برای اعتبارات بخش مکانیزاسیون اعلام کرده بودند، می‌توانم به صراحت بگویم تسهیلات پرداختی در حد صفر است.

انتهای پیام/