۲۰۰ دستگاه اتوبوس نمی‌توانند خارج از آذربایجان‌شرقی تردد کنند
۲۰۰ دستگاه اتوبوس نمی‌توانند خارج از آذربایجان‌شرقی تردد کنند

رئیس انجمن شرکت‌های حمل و نقل مسافربری استان آذربایجان‌شرقی ۹۶۷ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس سواری در استان در حال فعالیت است، گفت: البته ۲۰۰ دستگاه جزو اتوبوس‌هایی است که خارج استان نمی‌تواند تردد داشته باشد، زیرا عمر بالای ۱۵ سال دارند.

سید احمد موسوی پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: آذربایجان‌شرقی جزو کم حادثه‌ترین ناوگان حمل و نقل عمومی کشور است.

رئیس انجمن شرکت‌های حمل و نقل مسافربری استان گفت: عملکرد شرکت‌های مسافربری از سال ۹۶ با محدودیت‌هایی روبه‌ رو شده  و منجر به عدم تولید ناوگان جدید شده است.

وی با اشاره بر اینکه ۴۲ شرکت، ۹۶۷ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس سواری در استان در حال فعالیت است، افزود: البته ۲۰۰ دستگاه جزو اتوبوس‌هایی است که خارج استان نمی‌تواند تردد داشته باشد، زیرا عمر بالای ۱۵ سال دارند.

رئیس انجمن شرکت‌های حمل و نقل مسافربری استان تصریح کرد: در سال ۹۸، ۱۹۸ هزار سرویس وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۳۲۲ سهمیه در اربعین داشتیم، بیان داشت: با ۴۲۹ دستگاه در حدود ۱۳۰ هزار نفر را حمل کردیم و الحمدالله هیچ آسیب و خسارتی وجود نداشت.

موسوی متذکر شد: در هشت ماهه امسال در رابطه با خسارت جزو استان‌های کم حادثه هستیم.

لزوم نوسازی ناوگان آذربایجان‌شرقی

محمد قلعه‌بان، رئیس انجمن رانندگان تبریز در ادامه جلسه اذعان داشت: در راستای رفع مشکلات اقتصادی کشور انجمن صنفی رانندگان با تمام توان در خدمت راهداری است و هرجا مشکلی پیش بیاید، انجمن رانندگان در خدمت حمل مواد غذایی و مایحتاج هموطنان عزیز می‌باشد.

وی افزود: اعزام کامیون حامل مواد گرمایشی و غذایی به مناطق بحران دیده از جمله اقدامات ماست همچنین اعزام ۲۸ کامیون برای زائران اربعین حسینی از دیگر فعالیت‌های سال‌جاری می‌باشد.

رئیس انجمن رانندگان تبریز به مشکلات رانندگان اشاره و اضافه کرد: قرار گرفتن شغل رانندگی در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور و بازنشستگی به هنگام، تعیین عمر کامیون‌های فرسوده و تعیین تکلیف آنها و تخصیص اعتبار بلندمدت برای نوسازی ناوگان از جمله مطالبات ما می‌باشد.

  • منبع خبر : فارس