به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، براساس گزارش رسانه‌های محلی، شورشیان مخالف کودتای ارتش میانمار با حمله به یک ایستگاه پلیس در شهر «موبِی» در شرق این کشور چندین نفر از نیروهای امنیتی وابسته به کودتاچیان را کشتند.  براساس گزارش دویچه وله، شورشیان مخالف کودتا یک ایستگاه پلیس را در روز یکشنبه در شهر […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، براساس گزارش رسانه‌های محلی، شورشیان مخالف کودتای ارتش میانمار با حمله به یک ایستگاه پلیس در شهر «موبِی» در شرق این کشور چندین نفر از نیروهای امنیتی وابسته به کودتاچیان را کشتند. 

براساس گزارش دویچه وله، شورشیان مخالف کودتا یک ایستگاه پلیس را در روز یکشنبه در شهر هوبی به تصرف خود درآوردند و حداقل ۱۳ نیروی امنیتی میانمار را از پای درآوردند. 

شورشیان به رسانه های محلی میانمار گفته‌اند که ۴ سرباز را نیز اسیر کرده‌اند.

حمله شورشیان میانمار بخشی از اقدامات و مبارزه گسترده مخالفان کودتای اول فوریه ۲۰۲۱ در این کشور است که طی آن دولت قانونی به رهبری «آنگ سان سوچی» از قدرت برکنار شد.

روز یکشنبه همچنین وقوع درگیریهای مسلحانه میان کودتاچیان و مخالفان در نزدیک مرز چین و میانمار گزارش شده است. روز شنبه نیز یک گروه اقلیت قومی مخالف حکومت مرکزی میانمار به یک شهر در مرز هند که محل استخراج سنگ یشم است حمله کرده بودند. 

رسانه‌های محلی تصاویری از کشته شدن نظامیان امنیتی میانمار در شهر هوبی و همچنین ۴ سرباز که به اسارت مخالفان درآمد بودند منتشر کرده‌اند.

 رسانه‌های محلی همچنین گزارش دادند، اتحاد ۴ اقلیت قومی مخالف حکومت میانمار بامداد یک شنبه در شهر موسه که یکی از شهرهای اصلی مرزی این کشور با چین است با نیروهای امنیتی ارتش میانمار درگیر شده‌اند.

به گفته انجمن کمک به زندانیان سیاسی، از زمان وقوع کودتا تا کنون حداقل ۷۵۹ نفر از معترضان به دست کودتاچیان کشته شده اند.

ارتش میانمار اول فوریه (۱۳ بهمن) به بهانه تقلب در انتخابات در این کشور، «آنگ سان سوچی» و دیگر مقام‌های ارشد دولت را بازداشت کرد و خود قدرت را در اختیار گرفت. از زمان وقوع کودتای ارتش، مردم میانمار در شهرهای مختلف دست به اعتراض زده و خواستار آزادی مقامات دولت سابق این کشور و کنار رفتن نظامیان هستند.

انتهای پیام/