به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،، از دیروز بارشهای برف زمستانی در آذربایجان شرقی و تبریز شتاب گرفته واکثر شهرها و روستاها را سفید پوش و به تبع آن کارهای حوزه راهداران را رونق بخشیده است. اروجعلی علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،، از دیروز بارشهای برف زمستانی در آذربایجان شرقی و تبریز شتاب گرفته واکثر شهرها و روستاها را سفید پوش و به تبع آن کارهای حوزه راهداران را رونق بخشیده است.

اروجعلی علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره به اینکه تا پایان دیشب علی رغم بازگشایی مسیر خیلی از روستاها، راه ۲۰۰ روستا نیز در استان مسدود بود گفت: با توجه به برودت و کولاک موجود در شهرستان هشترود، تعداد ۱۵۰ راه روستایی در این شهرستان و چاروایماق مسدود و بقیه در شهرستان بستان آباد، ورزقان و اهر در اثر بارش برف راهشان بسته شده بود.

وی افزود:​ با تلاش شبانه پرسنل واکیپهای مستقر در راههای استان از این تعداد ۱۰۰ مورد بازگشایی و ۱۰۰ مورد باقی مانده نیز سعی خواهد شد تا پایان امروز بازگشایی و تردد در آنها امکان پذیر باشد.

علیزاده با یادآوری کولاک و سرمایی بوجود آمده بعداز اتمام بارشها اظهار داشت: متاسفانه این کولاک باعث بسته شدن مجدد خیلی از راههای بازگشایی شده می شود و اکیپهای مستقر در راهها را مجبور به دوباره کاری و بازگشایی های چندین باره یک مسیر می نماید.

این مقام ارشد استان در حوزه راهها در مورد تعداد اکیپهای مستقر در راههای استان عنوان کرد: یک هزار و ۱۰۰ نفر با نزدیک به ۶۰۰ دستگاه خودروی سنگین در بیش از ۱۴ هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی آذربایجان شرقی مستقر هستند.

وی از امداد رسانی به ۲۵ نفر طی دیروز توسط حوزه راهداری خبر داد و تصریح کرد: صرفا ۲۳ نفر از این تعداد راه ماندگان در جاده های روستایی بوده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با تاکید بر کولاک موجود در آذربایجان‌شرقی و محورهای ترددی از همشهریان خواست از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند.

علیزاده در عین حال توصیه‌هایی نیز برای ترددهای ضروری داشت و گفت: در صورت ضرورت سفر، رانندگان حتما از مجهز و سالم بودن خودرو بخصوص برف پاک کن و چراغ ها اطمینان داشته باشند و زنجیر چرخ، وسایل ایمنی، لباس گرم، پتو و آذوقه و … همراه داشته باشند.

وی با یادآور تصادف شدید دیروز ال۹۰ در آزادراه، با ۳ سرنشین که یک کودک خردسال از مسافران این خودرو بود گفت: بنا به اظهار راننده خودرو با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در حرکت بود که باتوجه به برودت هوا و بارندگی شدید با گاردریل برخورد و سپس در مسیر راه تریلی قرار گرفته بود که خوشبختانه با هوشیاری راننده خودروی سنگین از وقوع حادثه جانی جلوگیری شده بود اما این حادثه به دلیل بی توجهی راننده سواری به وضعیت جوی و رانندگی با سرعت بالا، اتفاق افتاده که علی رغم خسارت مالی شدید، خوشبختانه خسارت جانی نداشت ولی براحتی با لحاظ شرایط رانندگی ایمنی و سرعت مطمئنه می شد از این موضوع نیز جلوگیری کرد.

گفتنی است آذربایجان شرقی با بیش از ۱۴ هزار کیلومتر راه که ۴ هزار کیلومتر آن را اصلی و فرعی و ۱۰ هزار کیلومتر روستایی یکی از استانهای کشور با تکثر راه محسوب می شود.

انتهای پیام/۶۰۰۱۴