۴۰۰ هزار یورو هزینه فسخ قرارداد دنیزلی/ روزی ۳۱ میلیون تومان!
۴۰۰ هزار یورو هزینه فسخ قرارداد دنیزلی/ روزی ۳۱ میلیون تومان!

باشگاه تراکتور در حالی با مصطفی دنیزلی، سرمربی خود قطع همکاری کرده که جدایی این مربی ترک تبار هزینه سنگینی برای باشگاه تبریزی در پی داشته است.

به گزارش قلم پرس،مصطفی دنیزلی، سرمربی نامدار ترکیه‌ای چندی پیش و پس از حدود شش‌ماه فعالیت در تیم تراکتورسازی،‌ از این باشگاه جدا شد و به کشورش بازگشت.

دنیزلی که در مدت زمان حضور خود در تبریز روند پُرنوسانی با تیمش داشت، قراردادی حدود ۷۰۰ هزار یورویی با تراکتوری‌ها برای یک فصل به امضا رسانده بود و با توجه به جدایی در نیم‌فصل، چیزی حدود ۴۰۰ هزار یورو از قرارداد این مربی پرداخت شد تا این سرمربی ترکیه‌ای با توافقی دو طرفه تبریز را ترک کند.

با این اوصاف و با احتساب یورو ۱۴ هزار تومانی، می‌توان به راحتی متوجه شد حضور شش ماهه دنیزلی در تبریز، چیزی حدود پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای زنوزی و باشگاهش آب خورده است. یا به عبارتی دیگر هر روز حضور این مربی در تراکتور نزدیک به ۳۱ میلیون تومان هزینه در بر داشته است که با توجه به دستاوردهای این مربی در تبریز (هیچ) هزینه بسیار زیادی برای یک مربی ۷۰ ساله محسوب می‌شود.

در شرایط سخت کشور به لحاظ مسائل اقتصادی و تحریم‌های ناجمردانه اعمال شده به کشور که جابه‌جایی ارز را با مشکلات بسیار زیادی همراه کرده است، هزینه ۴۰۰ هزار یورویی برای یک مربی – هر چند از جیب یک باشگاه خصوصی- می‌تواند هزینه سنگینی باشد. البته باشگاه تراکتور پیش از این نیز برای فسخ قرارداد با مربیانی نظیر توشاک و جرج لیکنز از این هزینه‌ها کرده بود.