۳ سفیر مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند
۳ سفیر مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند

وزیر امور خارجه با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان، گفت: با تصویب این قانون ، تنها ۳ سفیر از وزرات خارجه بازنشسته خواهند شد. یبه گزارش قلم پرس به نقل از خانه ملت، محمد جواد ظریف در توضیح اجرای قانون منع به کارگیری بازنشتگان در وزارت امور خارجه، گفت: تنها ۳ سفیر از […]

وزیر امور خارجه با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان، گفت: با تصویب این قانون ، تنها ۳ سفیر از وزرات خارجه بازنشسته خواهند شد.

یبه گزارش قلم پرس به نقل از خانه ملت، محمد جواد ظریف در توضیح اجرای قانون منع به کارگیری بازنشتگان در وزارت امور خارجه، گفت: تنها ۳ سفیر از مجموعه وزارت امور خارجه مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان خواهند شد که در پایان مهلت قانونی به کشور بازخواهند گشت و به جای آنها سفیران جوان انتخاب خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه در ادامه تصریح کرد: وزارت امور خارجه هیچ بازنشسته ای در داخل وزارتخانه ندارد و بازنشستگان مشمول این قانون ، تنها سه سفیر مذکور می باشند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان با اصلاحاتی در جلسه ۱۳۹۷/۶/۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید؛ این طرح در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۶/۲۱ شورای نگهبان نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.» از این رو رئیس مجلس شورای اسلامی شنبه ۲۴ شهریورماه در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور قانون اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را برای اجرا ابلاغ کرد.