به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عباس رنجبر امروز در حاشیه بازدید از کشتارگاه تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: معضل ساخت و ساز غیر مجاز و بناهای غیر ایمن در این شهر گسترده بوده و توجه دولت را می‌طلبد. وی با بیان اینکه حادثه اخیر درتبریز ضرورت بیش از پیش به اهمیت ایمنی […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عباس رنجبر امروز در حاشیه بازدید از کشتارگاه تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: معضل ساخت و ساز غیر مجاز و بناهای غیر ایمن در این شهر گسترده بوده و توجه دولت را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه حادثه اخیر درتبریز ضرورت بیش از پیش به اهمیت ایمنی در ساخت و ساز را نشان داد گفت: آئین نامه های ایمنی ساختمان از سال ۱۳۷۶ در تبریز اجرایی شده است،گفت: باوجود همه سختگیریها بازهم ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز ادامه دارد و در حال حاضر حدود۱۰۰ هزار واحد مسکونی غیر مقاوم  و غیر مجازدر تبریز وجود دارد.

رنجبر ادامه داد: در سالهای اخیر با پدیده ساخت و ساز غیر مجاز واحدهای مسکونی یک طبقه‌ای روبرو بودیم اما اخیرا ساخت و ساز های طبقه ای انجام می‌شود و برخی شهروندان بر روی سقف خانه ،اقدام به احداث خانه می‌کنند ‌که خطرات بیشتری دارد.

وی  بیان کرد: چون این خانه ها اغلب از کمیسیون ماده ۱۰۰ مجوز دارند ورود به این خانه ها مشکلات قانونی  و زمان بر دارد و تا زمان اخذ مجوز ورود ،احداث غیر مجاز انجام شده است.

شهردار تبریز گفت: همکاران خود در شهرداری را تحت فشار خواهیم گذاشت تا نظارت بیشتری بر ساخت و سازها انجام  دهند ودر همین زمینه قرارگاه اقدام تشکیل می‌شود.

شهردار تبریز افزود: تشکیل این قرارگاه در قالب لایحه ای به شورای شهر پیشنهاد می‌شود.

وی گفت: اصلی ترین موضوع همراهی شهروندان و توجه به ایمنی خودشان در رعایت ساخت و ساز غیر مجاز است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که شهروندان همراهی لازم را نداشته باشند امکان مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز وجود ندارد.

انتهای پیام/