یک کاروان لجستیک ارتش آمریکا در مرکز عراق هدف قرار گرفت
یک کاروان لجستیک ارتش آمریکا در مرکز عراق هدف قرار گرفت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کانال تلگرامی «صابرین نیوز»، امروز (دوشنبه)،‌گزارش داد که یک کاروان تجهیزات لجستیک ارتش آمریکا در استان بابل (مرکز عراق) هدف حمله قرار گرفته است. هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. بر اساس مصوبه پارلمان عراق در دی ماه ۹۸ که دو روز بعد […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کانال تلگرامی «صابرین نیوز»، امروز (دوشنبه)،‌گزارش داد که یک کاروان تجهیزات لجستیک ارتش آمریکا در استان بابل (مرکز عراق) هدف حمله قرار گرفته است.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

بر اساس مصوبه پارلمان عراق در دی ماه ۹۸ که دو روز بعد از به شهادت رسیدن سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و  شهید «ابومهدی المهندس»، نایب سابق رئیس سازمان الحشد الشعبی به تصویب نمایندگان عراق رسید، حضور نظامیان آمریکایی و غیرآمریکایی در این کشور غیرقانونی است وباید هرچه سریعتر خاک عراق را ترک کنند.

بسیاری از گروه‌های عراقی بر اساس این مصوبه، نیروهای آمریکایی حاضر در این کشور را اشغالگر می‌دانند و بر خروج فوری این نیروها از خاک کشورشان تاکید دارند.

این گروه‌ها بارها از دولت خواسته‌اند تصمیم پارلمان را اجرایی کند؛ با این حال مذاکرات میان بغداد و واشنگتن جهت کاهش و در نهایت خروج نظامیان آمریکایی به نتیجه مطلوبی نرسیده است.

انتهای پیام/