یارانه ۲۵۰ هزار تومانی بازی با نیازهای مردم و ایجاد رضایت آنی و غیرممکن است
یارانه ۲۵۰ هزار تومانی بازی با نیازهای مردم و ایجاد رضایت آنی و غیرممکن است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شرایط نامساعد زندگی کارگران ساختمانی از تحت پوشش قرار گرفتن ۲۰۰ هزار نفر از این افراد خبر داد. به گزارش قلم پرس به نقل از ایلنا، علی ربیعی امروز در دیدار با کارکنان سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این سازمان افزود: به خاطر […]

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شرایط نامساعد زندگی کارگران ساختمانی از تحت پوشش قرار گرفتن ۲۰۰ هزار نفر از این افراد خبر داد.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایلنا، علی ربیعی امروز در دیدار با کارکنان سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این سازمان افزود: به خاطر دارم در سال اولی که با شما دیدار داشتم تصمیم بزرگی گرفتیم و آن احترام به تامین اجتماعی و آغاز مدیریت از تامین اجتماعی بود و با تمام رنج‌ها و پیشرفت‌ها به سال چهارم دولت رسیدیم و امید داریم امسال بتوانیم با کمک خداوند متعال تحولات جدیدی به وجود آوریم و گره ای از زندگی مردم کشورمان بگشاییم .

وی گزارشی از حوزه های مختلف کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه داد و تاکید کرد : وقتی به پشت سر نگاهی میاندازیم می‌بینیم در سه سال گذشته خدمات اجتماعی بسیاری انجام دادیم اما متاسفانه مساله‌ای که وجود دارد این است که اندازه گیری خدمات سازمان های اجتماعی کاری دشوار است و خط کشی برای آن  وجود ندارد اما با تلاش شما کارکنان سازمان تامین اجتماعی به عنوان سرمایه های ارزشمند اجتماعی بسیاری از امور انجام شد .

ربیعی ادامه داد: ادعا نداریم اکنون بازنشستگان زندگی بسیار خوبی دارند اما با شیبی که برای افزایش حقوق ها درنظرگرفتیم شکاف میان دریافتی و تورم برای این گروه از افراد جامعه کاهش پیدا کرد .

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآورشد: دستمزد کارگری نیز جهت‌گیری خوبی درستی داشت و ۱۲ هزار خانواده دارای دو معلول به بالا را صاحب‌ خانه و از زنان سرپرست خانوار حمایت کردیم. این سه سال با افزایش حدود ۴۰ تا ۳۵ درصدی سرپرستی فرزندان سازمان بهزیستی از سوی خانواده ها روبرو بودیم و شعار بهزیستی جامعه محور به جای بهزیستی دولت محور را با بردن بهزیستی به خانواده محقق کردیم .

وی اضافه کرد: بالغ بر ۹۰درصد غربالگری شنوایی و بینایی انجام دادیم و امسال نیز غربالگری ژنتیک را محقق می‌کنیم که برای انجام هر یک از این امور رنج ها و دشواری‌های زیادی کشیدیم .

ربیعی خاطرنشان کرد: امروز در سازمان تامین اجتماعی صاحب نظریه هستیم  و در این دولت بینش صحیح در حوزه رفاه وجود دارد و با تلاش شما کارکنان زحمتکش توانستیم طرح تحول سلامت را با بیمه ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین فقیر عملی کنیم  که همه این‌ها را مدیون شما همکاران عزیز در بخش درمان هستیم. در شورایعالی بیمه نیز تمام تلاش خود را به کار بستیم تا دراین حوزه نیز رفتارهای قابل قبولی از خود به یادگار بگذاریم .

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی به فعالیت‌های مهم انجام شده در بخش مقابله با آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت : این اقدامات در سایه تامین اجتماعی و چند سازمان دیگر مانند بهزیستی و …به شکل هوشمند انجام شد و این اقدامات و نظریه‌ها مورد تایید مقام معظم رهبری قرارگرفت. به‌طور مثال قابل قبول‌ترین امر در حوزه آسیب‌های اجتماعی ریشه‌یابی دلایل طلاق بود. مردم به‌طور سنتی فکر می‌کنند بیکاری و اعتیاد ریشه‌های طلاق هستند و این در حالی است که با تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیدیم که با تغییر دیدگاه‌ها و ساخت‌های قدرت در خانواده‌ها، زوج‌ها مهارت گفت‌وگو با یکدیگر را ندارند و ناسازگاری شش‌ماه اول ازدواج منجر به بسیاری از جدایی شده و این درحالی است که بیکاری و اعتیاد در رتبه چهارم دلایل طلاق‌ها قرارگرفت .

وی گفت: درحوزه اشتغال نیز نظریه آوردیم و به تعبیر یکی از وزرا در این حوزه پارادایم ایجاد کردیم. ما همواره در حوزه تامین اجتماعی مورد جفا بوده و هستیم. سازمان تامین اجتماعی همچنین در بخش الکترونیک پیشتاز بوده و امیددارم در این حوزه پیشرفت بیشتری داشته باشیم .

ربیعی تصریح کرد: سال ۹۶ تصمیم بزرگی داریم و می‌خواهیم از بنگاهداری‌های زیادی خارج  شویم و ساختارها را در سرمایه‌گذاری تغییر دهیم .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارکنان این سازمان خواست در سال‌جدید نیز برنامه‌ریزی‌ها در راستای افزایش احترام به مراجعه‌کنندگان باشد و این امر را شعار امسال خود قرار دهند.

وی، ساختار سازمان تامین اجتماعی را سازمانی بسیار سالم دانست و گفت: دکتر نوربخش مدیرعامل این سازمان نیز بسیار سالم و پرانرژی و خلاقانه دراین حوزه فعالیت کرده است .

نیاز داریم مردم ما خوشبخت‌تر زندگی کنند

ربیعی همچنین گفت: نیاز داریم مردم ما خوشبخت‌تر از این زندگی کنند و باید سال‌های عقلانیت در کشورمان جاری شود و برای رسیدن به این هدف نیازمند مدارا، عقلامیت وتدبیر هستیم.

وی اضافه کرد: عده‌ای می‌گویند هنوز بسیاری از کارهایی که در این دولت انجام شده نتوانسته در زندگی مردم پرمعنا شود؛ این امر طبیعی است چراکه خیلی از کارهای بزرگ در کوتاه‌مدت تاثیر خود را نشان نمی‌دهند و در دنیا با پدیده رشد بدون اشتغال روبرو هستیم و باید برای پررنگ شدن کارهای انجام شده همه به هم کمک کنیم.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: حالا عده‌ای موضوع یارانه ۲۵۰ هزار تومانی را مطرح کرده‌اند و این امر بازی با نیازهای مردم و ایجاد رضایت آنی و غیرممکن است. ما به جای این سخنان به دوره ای طولانی از عقلانیت و سخت کوشی نیازداریم .

ربیعی گفت: بسیاری از تصمیم‌های بدون عقلانیت و تنها برای ایجاد رضایت لحظه‌ای در دولت قبل گرفته شد.این در حالی است که ما در جلسه غیرعلنی مجلس ابعاد مختلف کار سازمان تامین اجتماعی را به نمایندگان توضیح دادیم و موضوع بحران صندوق‌ها را مطرح کردیم و خوشبختانه این امر به عنوان یکی از مسائل مهم و کلان کشور مورد اهمیت قرارگرفته است .

وی در پایان سخنان خود بر اهمیت توجه به خانواده تاکید کرد و گفت: خانواده اصلی‌ترین کانون آدم‌هاست و باید مکانی باشد برای کاهش غم‌ها و آرامش گرفتن انسان‌ها .