کمبودی وجود ندارد/ بهترین شرایط ذخایر کالاهای استراتژیک در آذربایجان شرقی
کمبودی وجود ندارد/ بهترین شرایط ذخایر کالاهای استراتژیک در آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: به لحاظ ذخایر استراتژیک استان در هیچ کالای اساسی کمبودی نیست و به نسبت چند سال گذشته در بهترین شرایط موجود قرار داریم. محمد کلامی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز، اظهار کرد: بدون هیچ مشکلی تا پایان سال می توانیم بازار محصولاتی مثل آرد، […]معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: به لحاظ ذخایر استراتژیک استان در هیچ کالای اساسی کمبودی نیست و به نسبت چند سال گذشته در بهترین شرایط موجود قرار داریم.

محمد کلامی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز، اظهار کرد: بدون هیچ مشکلی تا پایان سال می توانیم بازار محصولاتی مثل آرد، گوشت قرمز گرم و یخ زده، مرغ گرم و یخ زده، روغن و غیره را تامین کنیم و هیچ خلائی در بازار ایجاد نمی شود.

وی افزود: قبلا هیچ وقت جمعه ها مرغ، کشتار و عرضه نمی‌شد؛ اما امروز بالای ۲۷۰ تن مرغ را به صورت گرم و یخ زده وارد چرخه مصرف کردیم و حتی در کلیبر که مسابقه اسب دوانی در حال اجرا است، ۵ تن مرغ ارسال کردیم که میهمانان کمبودی احساس نکنند.

کلامی تصریح کرد: در ارتباط با محصول قند هم هیچ کمبودی وجود ندارد؛ بلکه مازاد عرضه نیز در این محصول داشته ایم؛ البته سعی داریم عرضه را تنظیم کنیم که قیمت آن بیش از حد پایین نرود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی یادآور شد: طرح مردمی سازی یارانه ها از دی ماه مطرح بوده و پیش بینی های لازم را در ارتباط با تامین و عرضه مناسب کالاهای اساسی و در سه ماهه آخر سال ذخایر استان را در تمام اقلام ضروری افزایش دادیم.

وی وضعیت ذخیره گندم را هم بسیار مطلوب دانست و گفت در این محصول هم به هیچ وجه کمبودی نداریم و از امروز بازار عرضه کاملا شارژ خواهد شد و از فردا بازار همه محصولات استراتژیک و ضروری کاملا حالت عادی خواهد داشت. 

انتهای پیام/۶۰۰۲۶