کلنگ‌ احیای مسجد جامع سید «یاعلی» بر زمین زده شد
کلنگ‌ احیای مسجد جامع سید «یاعلی» بر زمین زده شد

به گزارش قلم پرس، ایرج شهین باهر پیش از ظهر امروز به همراه جمعی از مدیران شهری در آیین کلنگ‌زنی مسجد جامع یاعلی که با حضور حجت‌الاسلام محمدعلی آل‌هاشم و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، حضور یافت. بر اساس این گزارش، امام جمعه تبریز در این آیین با اشاره بر اهمیت حفظ جایگاه مسجد، […]

به گزارش قلم پرس، ایرج شهین باهر پیش از ظهر امروز به همراه جمعی از مدیران شهری در آیین کلنگ‌زنی مسجد جامع یاعلی که با حضور حجت‌الاسلام محمدعلی آل‌هاشم و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، حضور یافت.

بر اساس این گزارش، امام جمعه تبریز در این آیین با اشاره بر اهمیت حفظ جایگاه مسجد، بر ضرورت تعامل بین دستگاهی و کمک به تسریع در تکمیل این مسجد تأکید کرد.

او افزود: همه دستگاه‌های دخیل در این موضوع، از جمله شهرداری تبریز باید دست در دست هم داده و هرچه سریع‌تر این مسجد را تکمیل شود و در اختیار اهالی بازار قرار گیرد.

مسجد جامع یاعلی تبریز در مساحتی بالغ بر چهار هزار مترمربع در ضلع شمالی مسجد جامع تبریز  واقع شده است که با گذشت زمان و عدم رسیدگی، آثاری از آن باقی نمانده است.

بر اساس مستندات تاریخی «مسجد یاعلی» در مجاورت مسجد جامع تبریز، از مساجد تاریخی و همچنین از مدارس باسابقه‌ دینی تبریز است که عالمان بزرگواری را در دامان خود پرورده‌ است.