کشتی غول‌پیکر «اِوِر گرین» شناور شد؛ کانال سوئز در مسیر بازگشایی
کشتی غول‌پیکر «اِوِر گرین» شناور شد؛ کانال سوئز در مسیر بازگشایی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع رسانه‌ای صبح دوشنبه (امروز) از شناور شدن مجدد «اِوِر گرین» خبر دادند؛ کشتی غول‌پیکری که از چهارم فروردین ماه باعث مسدود شدن کانال سوئز شده بود. بنا بر گزارش رسانه‌های غربی و همچنین منابع محلی در مصر، کشتی غول پیکر  «اِور گرین» (EverGreen) که باعث بسته شدن کانال سوئز شده بود، […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع رسانه‌ای صبح دوشنبه (امروز) از شناور شدن مجدد «اِوِر گرین» خبر دادند؛ کشتی غول‌پیکری که از چهارم فروردین ماه باعث مسدود شدن کانال سوئز شده بود.

بنا بر گزارش رسانه‌های غربی و همچنین منابع محلی در مصر، کشتی غول پیکر  «اِور گرین» (EverGreen) که باعث بسته شدن کانال سوئز شده بود، دوباره شناور شده است.

به گزارش رویترز، تصاویر دریافتی از محل کانال سوئز نشان می‌دهد که این کشتی باربری بزرگ بعد از تقریبا ۵ روز  توانسته بار دیگر شناور شود.

منابع محلی مصری به این رسانه خبر دادند، کشتی غول پیکر  «اِور گرین» بار دیگر به مسیر عادی خود برگشته است.

این کشتی باربری بزرگ چهارم فروردین به دلیل منحرف شدن از مسیر خود در کانال سوئز، مسیر تردد دریایی در این کانال را بسته بود. این رویداد در تاریخ ۱۵۰ ساله این آبراهه بی‌سابقه است.

کانال سوئز سریع‌ترین مسیر کشتی‌رانی بین اروپا و آسیا‌ست. حدود ۱۲ درصد کل تجارت دریایی دنیا از این کانال انجام می‌شود. این کانال یکی از منابع اصلی درآمد ارزی کشور مصر نیز محسوب می‌شود.

 «اِور گرین» با وزنی حدود ۲۲۰ هزار تُن و طول ۴۰۰ متر هنگام عبور از کانال سوئز در مسیر حرکت از چین به روتردام هلند، از مسیر خود منحرف شد و به دیواره شرقی کانال گیر کرده بود. مالک این کشتی شرکت ترابری «اِور گرین» ژاپن است.

انتهای پیام/